Gospodarka i Polityka

Każdy chciałby zarabiac wiecej a w strefie budżetowej jesli jedna grupa dostanie wiekszą podwyżke to druga grupa dostanie mniej. Teraz tylko czekać jak po podwyżkach dla Policji, kolejarzy, nauczycieli, lekarzy i być moze i dla pielegniarek o podwyżke "poproszą" górnicy, których każda ekipa rządząca boi sie zadym na ulicach i spełnia ich warunki podwyżki, ktora to sie odbije na naszych kieszeniach niestety. A co do strajku pielegniarek czy jest on polityczny to powiem, że wieksząść działaczek ze Związku Zawodowego Pielegniarek i Połoznych startowało w ostatnich latach w wyborach parlamentarnych i samorządowych z list ugrupowań będących obecnie w opozycji. A co do migracji za granice to czy jesteśmy jednym krajem w Europie, z którego wyjezdzają ludzie za lepszym życiem?
Data: 4 lip 2007, o 21:13
 
Temat: Gospodarka i Polityka
Forum: Gospodarka i Polityka
Wiadomości: 14
Wyświetlono 1372

 

Humor

Angela Merkel, znana przewodnicząca związku zawodowego w Niemczech, zaprosiła Prezydenta kraju położonego Far Far Avay. I mówi:
- Mamy plan zagospodarowania waszego obozu rekreacyjnego w Auschwitz.
- O, to ciekawe, a jakie są plany? - pyta Prezydent kraju położonego Far Far Avay.
- Zamierzamy uruchomić piece centralnego ogrzewania. Wykorzystamy energię naturalną. Zutylizujemy przy tym kilka tysięcy cyganów i jednego dentystę.
Gość wygląda na zdezorientowanego:
- Jednego dentystę? Dlaczego dentystę?
W tym momencie jeden z posłów z kraju położonego Far Far Avay, który lobbował potajemnie za tym pomysłem, klepnął posła Kurskiego po plecach mówiąc:
- A nie mówiłem? Nikt nie będzie pytał o cyganów!!!
Data: 11.01.2009 13:04:33
 
Temat: Humor
Forum: Humor
Wiadomości: 39
Wyświetlono 722

Dokąd jedziemy?

Przecież osoby bezpośrednio związane z ruchem pociągów mają mieć prawo do wcześniejszych emerytur. Dla bezpieczeństwa nas wszystkich.
Ale nie rozumiem sytuacji tak jak to obecnie, że szef związku zawodowego który ma pracę typowo biurową i dawno nie jest związany ze szczególnym warunkami pracy, albo kasjerka w kasie, czy inne funkcje około kolejowe mają mieć prawo do wcześniejszej emerytury.

Nie przesadzajmy z tymi prawami nabytymi. To pojęcie typowego socjalizmu. Jak ktoś wybiera zawód ze względu na emeryturę wcześniejszą to współczuję i jemu i tym z którymi pracuje. Takie życie czasem los daje innym razem odbiera.
Data: 31 Paź 2008, 15:00
 
Temat: Dokąd jedziemy?
Forum: Dokąd jedziemy?
Wiadomości: 117
Wyświetlono 5450

Dokąd jedziemy?

Cytat:Postaw się w roli tych jak to sam określiłeś "prostych" ludzi, dla nich związek jest z reguły jedyną instytucją gdzie mogą liczyć na pomoc.


Raczej "pomoc", do tego niebezinteresowną, jak sam pisałem.
Cytat:Stawiasz tezę związki zawodowe są be i na wszelkie możliwe sposoby starasz się ją udowodnić.


Mam prawo, a nie mam obowiązku twierdzić, że są "cacy".
Cytat:Skrzywdzony przez pracodawcę pracownik, nie uda się po pomoc do organizacji pracodawców, rządu czy też BCC, on pójdzie do związku zawodowego, i uwierz mi jakąś pomoc uzyska.


Z tym skrzywdzeniem też bywa różnie. Pracownik, czy zawinił, czy nie zawsze będzie się czuł skrzywdzony.
Data: 19 Lis 2008, 15:11
 
Temat: Dokąd jedziemy?
Forum: Dokąd jedziemy?
Wiadomości: 117
Wyświetlono 5450

Polityka, polemiki, prasówka...

Cytat:Niech Pan będzie konsekwentny, prędzej organizowaliby narady pod przykrywką związku zawodowego kierowców


Tak, ale wtedy nie mogliby przekazywać postanowień tym których teraz wożą. Zreszta nie upieram sie przy kierowcach , moga to byc sekretarze, ochroniarze ,jacys organizatorzy tych spotkań... a i same grube ryby - oprócz kilku formerów jest tam tez kilku aktualnie działających polityków i szefów korporacji.Poza tym w polityce były nie wyklucza przyszły
Nie rzucam sie na określanie; kto jak i z kim i według jakiego klucza.Nie wyglada to jednak, w żadnym wypadku, na spotkanie klubu pogodnej jesieni.
Data: 30 paź 2008 14:38
 
Temat: Polityka, polemiki, prasówka...
Forum: Polityka, polemiki, prasówka...
Wiadomości: 56
Wyświetlono 865

Straż Graniczna

Cytat: Jest też straszna nagonka na osoby które wylewają tutaj swoje żale bo nie dostali się do służby, bądźmy wyrozumiali. Być może komuś przekreślono jego marzenia i plany.

Cytat: W ich obronie w SG jak i w we wszystkich możliwie mi znanych pracach panuje system koleżeństwa i znajomości, dostają się osoby które nic sobą nie reprezentują odbierając miejsce innym. Fakt nie wszyscy tak sie dostali ale jest to wielka grupa osób i to one awansują później nie mając o niczym pojęcia, niekiedy nie umieją nawet ksera obsługiwać.

Cytat: Polecam forum ze strony Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej. NSZZ SG


znamy, pisujemy.
Data: Sob Sty 03, 2009 12:06 am
 
Temat: Straż Graniczna
Forum: nabór - formacje typu policyjnego
Wiadomości: 82
Wyświetlono 7699

Dział dziwnych zjawisk, sytuacji i wydarzeń.

Ostatnio mój Przewodniczacy Związku Zawodowego Piast Janowski przesłam mi emaila abym powiadomił znajomych o niekonstytucyjnym pobieraniu Watu przez Rąd i o jego inicjatywie.Jako znawca tematu proponuję aby zwrócił sie do parlamentarzystów i lobbował w sejmi i senacie bo tylko tam może nastąpić zmiana.Chodzenie po ulicah Warszay palenie opon głodówki które serwują zwiazki jest robienie wody z mózu pracownikom.Te zwiazki nie reprezentują ludzi pracy to są aparatczyki obecnego pookrąglostołowego.Takie Śniadki i reszta powinni być poza zakładem pracy opłacani ze skladek członków
Data: sobota, 20 grudnia 2008, 13:56
 
Temat: Dział dziwnych zjawisk, sytuacji i wydarzeń.
Forum: Dział dziwnych zjawisk, sytuacji i wydarzeń.
Wyświetlono 62

NSZZ Policjantów

Reprezentuje Zarząd Terenowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Bogatyni.

W dniach 8 i 9 czerwca 2006 roku w Kliczkowie odbyła się Konferencja Sprawozdawcza Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów województwa dolnośląskiego.

Czuje się w obowiązku propagować nasza działaność na tyle na ile jest to możliwe.
Korzystam więc z możliwości i zapraszam do oglądania klipów video jako relacji z konferencji.
Konferencja odbywa sie co 2 lata więc w najbliższym czasie kolejnej nie będzie

Wszystkiego dowiecie sie klikając na poniższy link
http://www.nszzp-bogatyni...article&sid=171

Dziękuję
i
Pozdrawiam
Data: Pon Cze 12, 2006 2:47 pm
 
Temat: NSZZ Policjantów
Forum: Policja
Wyświetlono 394

Nasza misja w Afganistanie

Owszem, nie...
tzn. może i nie ma prawa dyskutować, ale zawsze ma prawo się zwolnić. Co niniejszym czyni kadra masowo - z przewidzianych do zredukowania w tym roku 2000 żołnierzy zawodowych już odeszło 3500. Najpierw chce się uzawodowić armię, ale poziom traktowania szeregowców pozostał "radziecki", a tutaj już nie szuszwol, szwej i łamaga, a Pan Szeregowy...
Może i związku zawodowego nie ma, ale za tę samą kasę można gary w Irlandii myć. Ja się chłopakom nie dziwię, też bym sie zastanawiał...
"Worki z piaskiem se na podłoga połóżcie" - to jest odpowiedź dowódcy. Dowódcy, przypominam, odpowiedzialnego za bezpieczeństwo swoich żołnierzy. Dowódcy, który ma zapewnić środki i siły do realizacji postawionego zadania. G... żołnierza obchodzą umowy użyczenia sprzętu, nie pojechał się dać zABIć, tylko zrobić robotę i wrócić.
Data: Pią Lip 06, 2007 11:07 am
 
Temat: Nasza misja w Afganistanie
Forum: Koalicja antyterrorystyczna
Wiadomości: 197
Wyświetlono 18046

Skrajna lewica

Cytat: Jako przykłady agresji podają konfrontacje ze skrajnaprawicą ewentualnie z policja w czasie manifestacji-nic wiecej.

Cytat: Tak w przypadku Niemiec jak i Francji znana jest liczba ofiar-zamordowanych, pobitych itd przez skrajna prawicę.

Cytat: W ostatnich 12 miesiącach lewacy popełnili 6724 przestępstw, czyli aż o 14,6 proc. więcej niż jeszcze rok wcześniej.

Cytat: Nasi ludzie coraz częściej padają ofiarą brutalnych ataków

- Konrad Freyberg, przewodniczący Związku Zawodowego Policjantów

Rozumiem rupert, że dla Ciebie lanie policjantów nie jest niczym nadzwyczajnym?
Data: 2009-05-05, 09:04
 
Temat: Skrajna lewica
Forum: Polityka na Świecie
Wiadomości: 15
Wyświetlono 187

Połączenia zagraniczne - Europa i świat

Strajk odwołany:
Tez na http://www.intercity.pl
Stosownie do komunikatu Wolnego Związku Zawodowego Pracowników Kolei (VDSzSz) strajk zapowiedziany na dzień 30 kwietnia br. (od godz. 00:00 do godz. 18:00 na całej sieci Magyar Államvasutak – START) został odwołany.

Szczegółowe informacje na temat kursowania pociągów można uzyskać pod numerem telefonu:

• + 36 1 371 944 9 (w języku angielskim lub niemieckim) lub na stronach http://www.mav.hu oraz http://www.mav-start.hu
Data: 30 Kwi 2009, 12:30
 
Temat: Połączenia zagraniczne - Europa i świat
Forum: Połączenia zagraniczne - Europa i świat
Wiadomości: 2
Wyświetlono 158

Infrastruktura kolejowa

Cytat:
Cytat: Wszystko przez biurokrację na PKP, której źródłem jest pozycja związku zawodowego maszynistów. Walczy on skutecznie o archaiczne przepisy na kolei pochodzące z czasów lokomotyw parowych, które wymuszają większe zatrudnienie maszynistów (dwie osoby zamiast jednej).Właśnie tyle gonzor, ale myśle,że o zz nie ma co dyskutować ,to jest prawdziwy betonDobrze , że Biega ( zdaje się autor artukułu w rk ) nie wie , że w dobie parowozów jeżdżono w obsadzie potrójnej : mechanik , pomocnik i palacz.
A Min. Infrastruktury to chyba nie PKP ?
Data: 16 Maj 2008, 15:47
 
Temat: Infrastruktura kolejowa
Forum: Infrastruktura kolejowa
Wiadomości: 238
Wyświetlono 9779

Prostest w PKS

za głosem słupskim:

Połączą PKS-y?
23.08.2006

Czy dojdzie do połączenia słupskiego i bytowskiego PKS-u? Takiej możliwości nie wyklucza Piotr Karczewski, wicewojewoda pomorski.

Obie państwowe firmy zarządzane są przez zarządców komisarycznych. Od wielu lat wojewoda, jako organ założycielski, próbuje sprywatyzować PKS-y. Nie udaje się to, głównie z powodu oporu załóg. Wicewojewoda zaznacza, że połączenie PKS-ów to tylko jeden z wariantów przekształceń. Już nie podoba się on jednak związkom zawodowym. – Niech każdy sam się rządzi. My chcemy, aby przejął nas powiat – mówi Wojciech Kniter, szef związku zawodowego kierowców w bytowskim PKS-ie. W obu firmach pracuje około 600 osób.
Data: 2006-08-24, 19:29
 
Temat: Prostest w PKS
Forum: PKS
Wiadomości: 5
Wyświetlono 2470

a gdzie Szczecin?????

Cytat: , choć uważam że są tu też osoby które faktycznie nie nadążają za moim tokiem myślenia (głęboki ukłon w stronę Michiru).Porzucałabym tu kilkoma merytorycznymi argumentami ale widzę, że nie ma po co bo nie rozumiesz prostych rzeczy. Nawet sam przyznajesz się do błędów w adresie posta więc widzę pewną sprzeczność w dalszym narzekaniu. Poza tym sądząc po Twoim "wszechobecnym rozgoryczeniu" mam wrażenie, że jesteś młodsza to ja poczekam kilka lat i potem Ci wyjaśnię..

p.s. zaraz mnie tu pedagoszki forumowe wykluczą ze związku zawodowego ;p
Data: Sro 01 Paź, 2008 22:48
 
Temat: a gdzie Szczecin?????
Forum: ABRACADABRA Gothic Tour 2008
Wiadomości: 21
Wyświetlono 1444

Dziesięć ofiar sobotniego wypadku autokaru

Ostatnia aktualizacja: 2008-03-30 11:38:07

Przed dodaniem komentarza nie musisz się zalogować. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.
Dyskutuj.
Dodaj swój komentarz.

Dziesięć ofiar sobotniego wypadku autokaru na autostradzie A-1 w Austrii nadal przebywa w szpitalach w Linzu i Wels. Stan jednej z osób lekarze określają jako ciężki, ale stabilny. Zdrowi turyści zdecydują: jechać w Alpy, czy wracać do kraju. Do Austrii dotarły już rodziny Polaków najciężej rannych. W wypadku zginęła jedna osoba.

Według lekarza dyżurnego w szpitalu w Wels, gdzie przyjęto pięciu rannych Polaków, ich obrażenia nie są groźne dla życia.

– Stan jednego z pacjentów jest bardzo dobry. Pacjentka, którą operowaliśmy również czuje się bardzo dobrze. Stan pozostałych można określić jako dobry. Myślę, że w przyszłym tygodniu będą mogli wrócić do Polski – powiedział lekarz polskim dziennikarzom.

Do wypadku doszło w sobotę nad ranem na autostradzie A-1 w pobliżu miasta Wels, między miastami Heid i Sattled w Górnej Austrii. Autobus zjechał nieoczekiwanie z prawego pasa autostrady i przebijając barierę ochronną stoczył się z wysokiego kilkumetrowego nasypu. Autobus należący do firmy Fanklub z Poznania przewoził 55 pracowników elektrociepłowni Opole na wczasy narciarskie w Alpy do północnych Włoch.

Pasażerowie autokaru podejmują decyzję, czy chcą wracać do Polski czy będą kontynuować podróż do Włoch.

Wycieczkę zorganizowano na zlecenie związku zawodowego Solidarność Elektrowni Opole. W elektrowni powołano sztab kryzysowy, który wspiera związek w organizowaniu pomocy. Uruchomiono też punkt konsultacyjny, w którym członkowie rodzin uczestników wycieczki mogą uzyskać informacje i pomoc.

Przyczyny wypadku nie są jeszcze znane. Austriacka policja nie wyklucza, że prowadzący zasnął za kierownicą. (IAR, PAP, TVP)
Data: Nie Mar 30, 2008 11:53 am
 
Temat: Dziesięć ofiar sobotniego wypadku autokaru
Forum: Wiadomości dnia
Wyświetlono 85

Polscy kierowcy pobici, bo strajkowali

TVN24
Polscy kierowcy pobici, bo strajkowali
POLICJA ZATRZYMAŁA WŁAŚCICIELA FIRMY I 4 OCHRONIARZY
W Holandii pobito polskich kierowców z firmy Schavemaker Transport. Jak ustalono, pobicie zlecił właściciel firmy, który po to wynajął firmę ochroniarską. Powód? Kierowcy protestowali przeciwko zwolnieniom członków założonego przez nich na terenie firmy związku zawodowego, którego nie akceptuje szef firmy Schavemaker.
Gdy 20 lutego pracownicy firmy Schavemaker Transport założyli związek zawodowy "Jedynka Wrocławska", właściciel firmy stwierdził, że "związków tutaj nie będzie" - opowiadał na antenie TVN24 Zbigniew Rudnik z wrocławskiej "Solidarności". Tymczasem do związku zapisało się aż 60 osób ze 100-osobowej załogi. Wtedy szef firmy zaczął zwalniać związkowców. W marcu pracę straciło 15 osób. - Zwolniono ich oczywiście "zgodnie z prawem" - dodał Rudnik.

Związkowcy, którzy nie zgadzają się na zwolnienia, od niedzieli strajkują. Stoją na parkingach w różnych krajach Europy.

"Wywlekali ludzi, wybijali szyby"

Jak opowiadał Rudnik w TVN24, zirytowany protestem kierowców właściciel Schavemaker Transport wynajął firmę ochroniarską, której pracownicy pobili 12 kierowców strajkujących w Holandii. Jeden z nich z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala. - Wywlekali ludzi, wybijali szyby w samochodach - relacjonował słowa jednego z kierowców Rudnik. Jak dodał, kierowcy wspominali, że ochroniarze posługiwali się językiem rosyjskim.

Dzięki szybkiej pomocy ambasady Polski w Holandii policja zatrzymała właściciela firmy i czterech ochroniarzy.

Na środę związkowcy zapowiadają protest w Kątach Wrocławskich – polskiej siedzibie firmy Schavemaker Transport.
Data: Wto Mar 31, 2009 6:51 pm
 
Temat: Polscy kierowcy pobici, bo strajkowali
Forum: Wiadomości dnia
Wyświetlono 64

Nowa portretówka 85/1.4 - Samyang Aspherical IF

Cytat: oczywiście do burdeli za nikim nie chodziłem


Ja też, ale nie raz kolega ich do burdelu woził.

Powiem tylko, że reprezentatywna dla nich była akcja, jak jeden zadzwonił do biura firmy i kazał sekretarce zadzwonić na lotnisko żeby zatrzymali samolot do Korei, bo on na czas nie zdąży.
Albo sytuacja, że "niby" zorganizowali dojazd do firmy wynajętymi autobusami, ale jeździły one tylko tak, żeby trzeba było pracować 10 godzin dziennie.
Albo nie pozwolili założyć związku zawodowego (co i tak się udało).
Nie wpomnę już że przynosili rachunki za viagrę, czy bilety parkingowe, albo że wynosili wyposażenie biura do domu, odbierali PRYWATNE telefony jak kogoś nie było przy biurku a telefon dzwonił.
Słowo higiena też wielu było obce i przychodzili do pracy na kacu, z wyziewiem w tym samym obraniu co wczoraj.
Aha, ja tu cały czas mówię o ludziach na stanowiskach kierowniczych.

Dobra, definitywny OT.
Data: 2009-04-07, 14:14
 
Temat: Nowa portretówka 85/1.4 - Samyang Aspherical IF
Forum: Obiektywy i filtry
Wiadomości: 747
Wyświetlono 45094

Polityka

Nie wszyscy pracodawcy są źli , ja uważam , że pracodawców należy bronić , ponieważ dają nam pracę w tak zbiurokratyzowanym kraju . Należy się im szacunek . Natomiast my powinniśmy się skoncentrować na tym , aby pracodawca był jak najbardziej zadowolony z naszej pracy . Powinniśmy w pracy dawać z siebie 100 % i zrozumieć jak w Polsce ciężko jest dać komuś prace . Mam nadzieje , że ktoś wstawi się za prawicowym myśleniem , nie ma innej alternatywy jak kapitalizm i wolny rynek . Po co mi by państwo opiekuńcze w kraju gdzie mielibyśmy zewangelizowanych pracodawców takich jak w naszej wspólnocie ????? Przestańmy nakładać na nich kontrybucje i walczmy o jak najniższe koszty pracy , po to aby oni mogli zatrudnić legalnie jak najwięcej pracowników .
ps.
Przeczytam na pewno najnowszy numer ,, Wiadomości Zagębia'' , tymczasem
Znalazłem na necie fajny wywiad z prezydentem Czech dotyczący kryzysu ekonomicznego
http://prawy.pl/r2_index.php?dz=felieto ... 172&subdz= , jak widać Vaclav Klaus jest jedną z niewielu osób w Unii Europejskiej broniących zasad ,, wolnego rynku '' i jakichkolwiek prawicowych ideałów.
Przeczytałem sobie postulaty Związku Zawodowego ,, Sierpień 80 '' http://www.wzz.org.pl/phpfn//View.php?ArticleID=1085 , według mnie to utopia , za którą wszyscy musielibyśmy zapłacić .
Data: 11.03.09 6:21
 
Temat: Polityka
Forum: Polityka
Wiadomości: 103
Wyświetlono 732

Polityka

Witam i pisze w imieniu kilku milionów związkowców w POLSCE w świecie i swoim .Drogi ADAMIE nie generalizuj i nie obrażaj ludzi w taki sposób bo jak pamiętasz związki zawodowe powstały już 1900 roku aby bronić praw pracowników wykorzystywanych przez bogatych pracodawców .Już ponad 109 lat bronią i dbają o BHP PRACOWNIKÓW każdej branży ,poczytaj o tym jak ludzie pracowali w niebezpiecznych warunkach , jak umierali ,jak stawili się kalekami jak wykorzystywano dzieci do niewolniczej pracy.Po to powstało prawo pracy i kodeks pracy aby nas chronić ,mamy to zagwarantowane konstytucyjnie [NIEMA KRAJU NA ŚWIECIE GDZIE NIEMA ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH] A dopiero potem pisz takie głupoty DROGI BRACIE ręce mi opadają jak czytam to co piszesz , brudów twojego ugrupowania nie chce pokazywać bo jestem uczniem JEZUSA .PRZESTAŃ atakować ludzi pracy nie kalaj historii POLSKI I pamięci tych związkowców którzy zginęli [np robotnicy z kopalni Wujek] abyś mógł pisać takie dziwne rzeczy na tym forum .ADAM jaką ty znasz historie tego kraju.Za co zginą ks . POPIEŁUSZKO za obronne jakieś partii czy za obronne ludzi z związków zawodowych .APELUJE DO WSZYSTKICH LUDZI KTÓRZY PISZĄ NA TYM FORUM NIE ZAKŁAMUJMY HISTORII I DZIAŁALNOŚCI ORGANIZACJI KTÓRE WSPOMAGAJĄ LUDZI PRACY W CAŁEJ POLSCE I ŚWIECIE jestem pewien że każdy z nas ma w bliskiej lub dalszej rodzinnie osobę która należy do jakiegoś związku zawodowego .Zgadzam się że mogłeś zobaczyć mojego jakiegoś kolegę pijanego z związku zawodowego jest mi za niego wstyd ,ale gdy tracisz prace żyjesz w stresie to co robi polak wiemy.CHWAŁA I CZEŚĆ WSZYSTKIM ZWIĄZKOWCOM KTÓRZY POLEGLI ZA WOLNOŚĆ I DEMOKRACJE TEGO KRAJU p s .ja nie reklamuje żadnego konkretnego związku zawodowego wszystkie bronią i walczą o godną prace i uczciwe zarobki
Data: 08.03.09 1:48
 
Temat: Polityka
Forum: Polityka
Wiadomości: 103
Wyświetlono 732

Polityka

Roszczeniowy stosunek do państwa..Nagle bez żadnej istotnej przyczyny (za jaką można by uznać 100% wzrost cen, inflację taką jak w początkach lat 90-tych) kolejne grupy zawodowe (walczące "o swoje") najczęściej na państwowych etatach jak np. nieodrywalni od koryta nauczyciele, czy zarabiający średnio po 6-7 tysięcy złotych lekarze walczą o podwyżki o jakich statystycznemu Kowalskiemu przez całe życie się nie śniło.
O ile zrozumiałbym jeszcze zawiązanie się związku zawodowego i strajk pracowników Biedronki czy innego Lidla, lub ludzi zatrudnionych w firmach, gdzie gdy nie wypracują "normy" kierownicy rodem z PRL-u wyżywają się nad nimi psychicznie, to protesty wymienionych przeze mnie na początku grup ( do których można by doliczyć spokojnie jeszcze wiele innych) są żenujące. Silne związki zawodowe i działacze związkowi szkodzą, nie dlatego, że idea związków jest zła , ale dlatego, że najsilniejsze związki zawodowe jeszcze bardziej uprzywilejowują klasy już i tak uprzywilejowane. Działacze związkowi do biednych ludzi też nie należą. Tam, gdzie związki zawodowe są najbardziej potrzebne, tam gdzie są łamane prawa pracownika, niewypłacane nadgodziny, istnieje mobbing tam ich nie ma.
Nie umniejszając zasług protestujących w latach 80-tych robotników, którzy tworzyli Solidarność, teraz za jej sztandarami chowają się małostkowi podżegacze, którzy napychają kieszenie korzystając ze znajomości politycznych. W Polsce dobrobyt mamy na kredyt, wzrost jest ale cudów nie ma. Kasa musi się zgadzać.
Każdy ma prawo walczyć o podwyżkę, ale nie ma kraju w którym jedna czy druga grupa zawodowa dostałaby ni z gruszki ni z pietruszki 30 czy 50 % swojej dotychczasowej pensji. (Co innego menedżer w dobrze prosperującej firmie, który generuje coraz większe dochody) Rynek powinien regulować pensje a nie strach przed koktajlami Mołotowa rzucanymi pod Sejm czy koneksje polityczne takich czy innych pseudo działaczy.
Data: 03 maja 2008, 11:31
 
Temat: Polityka
Forum: Polityka
Wiadomości: 9
Wyświetlono 1443

Protest F-szy SW

Komunikat ZG z 23.11.2006

Biuro Zarządu Głównego OZ - 620 Warszawa ul wymowa 60
teł, 640 80 23; 640 32 67 fax 84fe S2 30

Warszawa, tto. 23 listopada 2006 r.

L.dz ZG/ 306/2006 Kol. Przewodniczac:y(a)
Zarządu Okręgowego NSZZ FiPW
(do wiadomości jednostek podstawowych)
Komunikat
z dnia 23 listopada 2006r.
Informujemy, że w dniu wczorajszym kontynuowane były rozmowy uzgodniemowe, dotyczące realizacji uwag i postulatów Zarządu Głównego NSZZ FiPW, zawartych w uchwałach Nr 72-74-Vi/200ór. z dnia 8 listopada br.
Aktualne negocjacje mają przygotować treść stosownego protokołu uzgodnień lub rozbieżności, który poddany zostanie merytorycznej ocenie podczas posiedzenia Prezydium Zarządu Głównego, zwołanego na dzień 24 listopada 2006r.
W chwili obecnej uzyskano zgodność stanowisk w kwestiach:
• odstąpienia od prac nad projektem ustawy o zmianie ustawy o Służbie
Więziennej,
• wzrostu wskaźnika uposażeń do poziomu 2,15 od 1 kwietnia 2007r.
Dalsze negocjacje dotyczą wniosków związku zawodowego w sprawach:
• kolejnego wzrostu wskaźnika uposażeń jeszcze w trakcie trwania 2007r, do poziomu 2,18,
• gwarancji podwyżkowych na lata 2008-2009.

Z poważaniem

PRZEWÓD ZARZĄDU

P R Z E W O D- N I C Z Ą C Y
ZARZĄDU GŁÓWNEGO
Data: Czw Lis 23, 2006 10:25 pm
 
Temat: Protest F-szy SW
Forum: Więziennictwo i resocjalizacja
Wiadomości: 42
Wyświetlono 8134

Public domain day

377. Rostworowski, Karol Hubert (1877-1938) - polski dramaturg, poeta. Studia rolnicze w Halle (1898-1899), w dziedzinie filozofii i muzyki - w Lipsku (1900-1907) i w Berlinie (1907-1908). Liczne podróże, głównie po Włoszech i Francji. Od 1914 mieszkał w Krakowie.
Działacz Ligi Narodowej, Obozu Wielkiej Polski i Stronnictwa Narodowego, a także Związku Zawodowego Literatów Polskich, Związku Inteligencji Polskiej i Towarzystwa Obrony Ziem Wschodnich. 1933 powołany w skład Polskiej Akademii Literatury, wystąpił z niej 1937 na znak solidarności z kardynałem A. Sapiehą, sprzeciwiającym się przeniesieniu zwłok J. Piłsudskiego do osobnej krypty na Wawelu. Opublikował zbiór postromantycznych wierszy Tandeta (1901), napisał także pod wpływem J. Kasprowicza 5 poematów hymnicznych (1907-1911). Jako dramaturg zadebiutował sztuką Pod górę (wydanie i wystawienie 1910). Wzorując się na A. Strindbergu i H. Ibsenie, napisał dramaty o rozkładzie moralnym rodziny: Echo (wystawienie 1911) i Żeglarze (Museion 1912). Rozgłos i uznanie krytyki przyniósł mu Judasz z Kariothu (wystawiony i wydany 1913) - dramat psychologiczny nawiązujący do form misteryjno-moralitetowych. Kolejne znane dzieła Rostworowskiego to sztuki: Kajus Cezar Kaligula (1917), misterium Miłosierdzie (1920), Straszne dzieci (1922), Zmartwychwstanie (1923), Antychryst (1925), trylogia - Niespodzianka (1929), Przeprowadzka (wystawiona 1930, wydana 1932), U mety (wystawiona i wydana 1932). W dramaturgii Rostworowskiego dominuje problematyka etyczno-katolicka, zwłaszcza konflikt moralny między boskim ładem świata i ułomną ludzką naturą. Jego twórczość łączyła elementy modernizmu, naturalizmu, symbolizmu i ekspresjonizmu. Uważana przez współczesnych za najwybitniejsze zjawisko w dramaturgii polskiej XX w., dziś popadła częściowo w zapomnienie. Pisma tom 1-2 (1936-1937), Dramaty wybrane tom 1-2 (1967).
Data: 2008-12-12, 13:02
 
Temat: Public domain day
Forum: Zrób sobie bibliotekę cyfrową
Wiadomości: 30
Wyświetlono 2173

Straż Graniczna

Cytat:

Cytat: Ciekawy jestem czy SG ma pracowników do spraw forów internetowych którzy bronią tej formacji, tzn opinii o niej

Cytat: Znam wiele przykładów, choćby znany syna wałęsy, chłopak który bawił sie w narkotyki za dzieciaka, później po pijaku potrącił chyba śmiertelnie pieszego i zatrzymał się na radiowozie. Dostał się dumnie do SG i się tym szczyci (a tutaj ktoś obrażał dziewczynę że niemożliwe żeby osoba po wyroku się dostała do SG)

Cytat: Jest też straszna nagonka na osoby które wylewają tutaj swoje żale bo nie dostali się do służby, bądźmy wyrozumiali. Być może komuś przekreślono jego marzenia i plany.

Cytat: Mnie to osobiście nie zraża (bo chcę tam pracować robiąc coś wartościowego)

Cytat: olecam forum ze strony Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej. NSZZ SG wiele informacji odnośnie samej służby plusów i minusów. Warto wiedzieć coś więcej żeby po dostaniu się nagle nie zrezygnowaćDo tego też się przyłączam. Ale oczywiście czytając forum trzeba jak zawsze przy analizowaniu informacji brać pewną poprawkę na wszystko co przeczytacie

Pzdr.
Data: Pią Sty 02, 2009 8:12 pm
 
Temat: Straż Graniczna
Forum: nabór - formacje typu policyjnego
Wiadomości: 82
Wyświetlono 7699

coraz młodsi emeryci policyjni

12 września 2007 - 21:28

Jesteś policjantem i chcesz odejść na emeryturę - możesz nie dostać należnej odprawy. Policji brakuje pieniędzy na ich wypłatę. Odejść jest znacznie więcej, niż przewidywano. W skali kraju do końca lipca odeszło ponad 4200 policjantów. To jest o 900 więcej, niż planowano. Tylko w Lubelskiem policji brakuje ponad dwóch milionów złotych na odprawy.

RMF.FM

Tę odprawę policjant powinien otrzymać w dzień po zakończeniu służby. Apeluję do policjantów, aby swoich roszczeń dochodzili na drodze sądowej - mówi Adam Chwaliński - szef Związku Zawodowego Policjantów.

Komenda Wojewódzka Policji kilkakrotnie występowała do Komendy Głównej z wnioskiem o zwiększenie planu finansowego i czekamy na jego realizację - twierdzi Anna Smarzak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Ze służby odchodzą policjanci z bardzo krótkim stażem w przedziale 15-20 lat. Związek Zawodowy Policjantów martwi się, czy w niedługim czasie nie zabraknie fachowców.
Data: Sro Wrz 12, 2007 10:43 pm
 
Temat: coraz młodsi emeryci policyjni
Forum: Policja
Wiadomości: 2
Wyświetlono 697

Pacjenci zostaną bez opieki?

Już wkrótce pacjenci mogą zostać pozbawieni pomocy lekarskiej. 1 stycznia 2008 r. zaczną obowiązywać w Polsce unijne przepisy, które doprowadzą do paraliżu szpitali - alarmuje "Polska".

Ustawa ogranicza limit godzin, które lekarz może przepracować w ciągu tygodnia. Tymczasem brakuje medyków, którzy zastąpiliby odpoczywających kolegów. Bez podwyżek płac szpitale przestaną funkcjonować. A rząd pieniędzy nie ma.

W całym kraju rozpoczęło się wielkie polowanie na lekarzy. Poszukiwanych jest ok. 7 tys. medyków, chociaż przedstawiciele związków lekarskich twierdzą, że to za mało. Ich zdaniem potrzeby będą co najmniej dwa razy większe. Tylko na Pomorzu mówi się o braku 200 lekarzy, w Warszawie trzeba będzie zatrudnić kilkuset medyków.

Dyrektorzy niektórych szpitali zainwestowali już w ogłoszenia prasowe w ogólnopolskich pismach medycznych oraz w gazetach. Poszukują specjalistów. Niestety, nikt się nie zgłosił - rozkłada ręce dr Ryszard Karpiński, dyrektor departamentu zdrowia pomorskiego urzędu marszałkowskiego. Sytuacja jest patowa i nie ukrywam - może być dramatyczna! Według moich szacunków od przyszłego roku zabraknie ok 30% lekarzy.

Unijne normy dotyczące czasu pracy, których musi przestrzegać Polska, całkowicie zdezorganizują pracę. W styczniu 2008 r. wejdą w życie przepisy zmienionej ustawy o zespołach opieki zdrowotnej, według której lekarz w ciągu tygodnia będzie musiał przepracować 37,5 godz. i będzie miał prawo do ewentualnych nadgodzin - maksymalnie 10,5 w tygodniu i 150 w roku. Dziś lekarze pracują co najmniej dwa razy dłużej.

Wyjściem legalnym jest przejście lekarzy na kontrakty lub system zmianowy, albo też indywidualna zgoda lekarza na dodatkową pracę ograniczoną do 64 godz. tygodniowo. To nie będzie łatwe ze względu na opór Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, który chce rządowych gwarancji podwyżek płac - informuje "Polska". (PAP)
Data: Nie Lis 25, 2007 1:08 pm
 
Temat: Pacjenci zostaną bez opieki?
Forum: Wiadomości dnia
Wyświetlono 59

Prawo

To nie jest zasada retroakcyjności tylko właśnie nieretroakcyjności :) mówi ona, że "prawo nie działa wstecz" i jak najbardziej obowiązuje w prawie polskim (głównie karnym, w cywilnym nie widzę gdzie można byłoby ją zastosować. Ta zasada odnosi się raczej do relacji Państwo-obywatel i ma na celu ochronę obywateli).

Uważam, że tutaj samo porozumienie nie miało, aż takiego znaczenia. Było ono, moim zdaniem, jedynie wyrazem zgody zakładowego związku zawodowego na wypowiedzenie warunków pracy, a moc prawną miało właśnie samo wypowiedzenie warunków.

Przypuszczam, że stan faktczny wygląda w ten sposób, że pracodawca pomniejszył wynagrodzenie w czasie pomiędzy uzyskaniem nieformalnej wiedzy na temat zgody związku, ale przed jego formalną wypowiedzią. Jeżeli tak jest w istocie nastąpiła tu tzw. konwalidacja wypoweidzenia warunków pracy (uzdrowienie/uważnienie pierwotnej czynności prawnej przez późniejszą czynność prawną) i przegrasz proces.

To jednak jest wyłącznie spekulacja. Uzyskałbyś niezbędną pomoc, gdybyś zastosował się do wytycznych umieszczonych w temacie na samej górze działu prawo.

Powodzenia życzę.
Data: Śr, 5 kwi 2006, 08:38
 
Temat: Prawo
Forum: Prawo
Wiadomości: 1
Wyświetlono 1899

Polityka, polemiki, prasówka...

Niezłe komuszo-narodowo-patriotyczne ZOO...

***

Polska Partia Pracy (PPP, dawniej pod nazwą Alternatywa – Partia Pracy) – polska partia polityczna, powstała 11 listopada 2001 na bazie koalicji wyborczej Alternatywa Ruch Społeczny, którą tworzyli działacze Wolnego Związku Zawodowego "Sierpień 80", Konfederacji Polski Niepodległej - Ojczyzna, Narodowego Odrodzenia Polski oraz nieliczni politycy Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego, a wśród 47 sygnatariuszy były m.in.: Polska Partia Ekologiczna - Zielonych, Krajowe Porozumienie Emerytów i Rencistów Rzeczypospolitej Polskiej.

PPP określa się jako ugrupowanie socjalistyczne. Wśród jej postulatów dominują hasła antyliberalne i antykapitalistyczne.

Partia domaga się wstrzymania prywatyzacji, odrzuca neoliberalne reformy dokonane w III Rzeczypospolitej. Opowiada się za szerszą współpracą ze wschodnimi sąsiadami Polski, bezpłatną edukacją i służbą zdrowia, za wyprowadzeniem wojsk polskich z Iraku, państwem opiekuńczym, zniesieniem poboru i wprowadzeniem armii zawodowej, 35-godzinnym tygodniem pracy i płacą minimalną na poziomie 68% średniej krajowej oraz likwidacją powiatów. Jest także za neutralnością światopoglądową państwa, zniesieniem immunitetu poselskiego i ograniczeniem uposażeń poselskich.

Sprzeciwia się wprowadzeniu podatku liniowego, przywróceniu kary śmierci oraz polityce proamerykańskiej.

Polska Partia Pracy odwołuje się do tradycji polskiego ruchu robotniczego. Opowiada się za bezpieczeństwem socjalnym obywateli.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Polska_Partia_Pracy
Data: 04 maja 2009 21:10
 
Temat: Polityka, polemiki, prasówka...
Forum: Polityka, polemiki, prasówka...
Wyświetlono 18

Prostest w PKS

Dawno powinni coś zrobić z tymi PKSami ale narazie cisza...tylko protesty

Za Głosem Słupskim

Kierowcy autobusów mają już dość dzikiej konkurencji

Pasażerowie na razie nie odczują żadnych dolegliwości. - Bo ta akcja ma jedynie na celu zwrócenie uwagi na nasz problem urzędników z ministerstwa - uspokaja Zygmunt Podsiadło, przewodniczący związku zawodowego kierowców PKS w Koszalinie.

O co chodzi? Od niedawna pracownicy PKS są w pogotowiu strajkowym, bo obawiają się o przyszłość swojej firmy. Uważają, że rząd toleruje nieuczciwą konkurencję na rynku przewozów pasażerskich. - Mamy do czynienia z dzikimi, nielegalnymi przewozami osób na trasach, które obsługuje nasza firma - tłumaczy dalej przewodniczący Podsiadło. - Te prywatne busiki nie mają żadnych kas fiskalnych, więc bilety mogą sprzedawać nawet o 20 procent taniej, niż my. Jeżdżą przed nami, bo znają nasze rozkłady jazdy. I zabierają nam pasażerów sprzed nosa. My jesteśmy uczciwi, płacimy podatki, a mamy z tego same kłopoty.
"Mamy moralne i statutowe prawo do obrony naszych miejsc pracy” - piszą w odezwie do pracowników centrale związkowe. Związkowcy twierdzą, że jeśli państwo szybko nie zareaguje, PKS upadnie. - Chcemy zwiększenia kontroli prywatnych pojazdów i podjęcia działań, które ostatecznie zlikwidują problem. Nie jesteśmy przeciwni zdrowej konkurencji. Ale na nieuczciwość musi być jakiś sposób - kończy Z. Podsiadło.
Zapewnia, że nie będzie żadnych ograniczeń połączeń autobusowych w związku z protestem. - Nie możemy sobie po prostu na to pozwolić - wyjaśnia.[/b]
Data: 2006-09-06, 09:29
 
Temat: Prostest w PKS
Forum: PKS
Wiadomości: 5
Wyświetlono 2470

hipermarkety - robota

Cytat: jak sie pracuje w realu, kauflandzie, e.leclercu?
czy prawa pracowicze sa respektowane? czy dorzucaja sporo wiecej czasu pracy niż obiecali?

Cytat: Pracownicy supermarketów byli zastraszani.

"Dziennik": Już wiadomo, dlaczego czwartkowy strajk włoski pracowników supermarketów nie wypalił. Pracownikom grożono wyrzuceniem z pracy, demonstracyjnie fotografowano ich i obserwowano, jak pracują. Niektórych "kupiono" obietnicą ekstra premii, jeśli będą uwijać się jak w ukropie.
Jan Dopierała, sekretarz sekcji krajowej pracowników handlu "Solidarności", na co dzień pracownik bydgoskiego Reala, dostawał sygnały z różnych części kraju, jakimi metodami pracodawcy "przekonywali" pracowników, by ci odpuścili sobie strajk. Metody były różne, ale cel jeden: wprowadzenie atmosfery strachu.

- Zadzwoniła na przykład kobieta z hipermarketu w południowej Polsce. Nie tylko w Boże Ciało, ale i w piątek jej szef biegał po sklepie, wrzeszcząc i wyzywając kasjerki. Ta sprawa pewnie skończy się w prokuraturze - opowiada.REKLAMA Czytaj dalej

W Szczecinie kasjerek nie spuszczano z oka. - Nawet pani dyrektor siedziała na ławeczce i je obserwowała. W pewnej chwili podeszła do jednej i oświadczyła, że jak ta skończy obsługiwać klienta, to może pakować manatki - opowiada przewodniczący związku zawodowego w szczecińskim Realu.

Dyrektorzy wielu marketów posadzili w kasach wynajętych pracowników zewnętrznych firm. Presja psychiczna wywierana na ludzi była wręcz nie do zniesienia. W Realu na warszawskim Ursynowie kasjerkom zapowiedziano, że w gotowości czekają wynajęci studenci, aby zastąpić je przy obsłudze klienta.

Data: 2007-06-09, 10:23
 
Temat: hipermarkety - robota
Forum: Praca w Słupsku i nie tylko
Wiadomości: 10
Wyświetlono 2416

Dokąd jedziemy?

Cytat:a inny który ciągle przychodzi pijany ma takie same wynagrodzenie.Zwłaszcza, jak jeszcze owy "pijany" nalezy do związku zawodowego, to już zadbają, by przypadkiem z pracy nie wyleciał (na łamanie praw pracowniczych coś się znajdzie), a i podwyżeczkę dostał

Moja wypowiedź, którą zacytowałeś mogłaby się tyczyć wszystkich gałęzi gospodarki i wykonywanych zawodów. Zaznaczam raz jeszcze, jestem jak najbardziej za godziwym wynagradzaniem pracowników, którzy na to zasługują! A spotkałem wielu pracowników kolei na swojej drodze (mam tu na myśli głównie: kasjerów, konduktorów, kierowników), którzy na godziwe pensje zasługują! Jednakże jak taką samą podwyżkę może dostać np. opryskliwa kasjerka, konduktor który zamiast wystawić bilet bierze w łapę potrafiąc pokusić się nawet na marne 2zł? Na trasie Koniecpol - Włoszczowa - Koniecpol notorycznie muszę się DOMAGAĆ od konduktorów wystawienia mi biletu, zamiast propozycji wzięcia 2zł. i po problemie. Jak takie ZAKAŁY mogą dostać podwyżkę?! Tylko raz w życiu spotkałem się z sytuacją na tej trasie, kiedy konduktor by wystawić mi bilet poprosił bym z drugiego końca na początek w celu wystawienia mi na blankiecie biletu, takich kolejarzy się chwali i oby więcej takich!

[ Dodano: Pią Paź 31, 2008 14:51 ]
Cytat:. Lekcja nauczyciela od wychowania fizycznego polega na tym że koordynuje on rozgrzewką, rozmawia przez telefon i dalszą część lekcji prowadzi rozmowy ze znajomymi z pracy.I taki nauczyciel też często najgłośniej krzyczy o dodatkowe przywileje...

Cytat:Najwidoczniej w tej szkole jest to możliwe.Nie wiem, jak to jest możliwe, albo Ty nie znasz dokłądniej sytuacji, dla której występuje taki a nie inny stan rzeczy, albo mnie już nic co się dzieje w Polsce nie zdziwi.
Data: 31 Paź 2008, 15:48
 
Temat: Dokąd jedziemy?
Forum: Dokąd jedziemy?
Wiadomości: 117
Wyświetlono 5450

Dokąd jedziemy?

Cytat:Warto jeszcze wspomnieć, że związki zawodowe wysługują się do swoich prywatnych (...)Czytając Twoje wypowiedzi w tym temacie mam wrażenie, że wszystkich wrzucasz do jednego wora. Stawiasz tezę związki zawodowe są be i na wszelkie możliwe sposoby starasz się ją udowodnić.
Związki zawodowe są wymysłem kapitalizmu, odpowiedzią na władzę pracodawcy, a ich celem jest obrona pracowników (szeroko pojęta). Znam związki, które nie zajmują się polityką i sporami z zarządem o charakterze osobistym. Skrzywdzony przez pracodawcę pracownik, nie uda się po pomoc do organizacji pracodawców, rządu czy też BCC, on pójdzie do związku zawodowego, i uwierz mi jakąś pomoc uzyska. Tak się składa, że mam przyjemność współpracować z kilkoma związkami zawodowymi i znam temat z autopsji. Wielokrotnie pracodawca łamie prawo działając na szkodę pracownika i jedynie związki są w stanie swoimi działaniami wymusić na pracodawcy przestrzeganie przepisów. Postaw się w roli tych jak to sam określiłeś "prostych" ludzi, dla nich związek jest z reguły jedyną instytucją gdzie mogą liczyć na pomoc. Owszem, nie wszystkie organizacje są idealne, tak jak nie wszyscy pracodawcy, księża czy politycy. Ale to nie uprawnia nikogo do wrzucania wszystkich do jednego worka.
Data: 19 Lis 2008, 15:03
 
Temat: Dokąd jedziemy?
Forum: Dokąd jedziemy?
Wiadomości: 117
Wyświetlono 5450

Połączenia regionalne i aglomeracyjne

Z tą likwidacją było (a może jeszcze jest) tak jakoś dziwnie ...

Jako jedyny informację o szczegółach podał na swojej stronie związak zawodowy (Związek Zawodowy Kolejarzy Śląskich), nikt inny tego ani nie potwierdził, ani nie zaprzeczył ...
Urząd Marszałkowski cos tam mówił, ale tak jaby nie na temat. Mówiono cos o pomyłce, o tym, że ktoś to przeoczył, że o tym wszyscy wiedzieli... Ale jak mówić o pomyłce, kiedy wycina sie jakąś linię czy ogranicza ruch w sposób totalny na innych liniach?

A najdziwiniejsze było zachowanie owego związku zawodowego, który na początku - wydawało się, że - zablokuje ruch pociągów na całym Śląsku i w Małopolsce, potem zaczął małe pikiety, następnie przyszedł pod Urząd Marszałkowski, chciał się spotkać z marszałkiem, który powiedział, że nie będzie rozmawiał pod presją. Oni się zgodzili bez żadnych porblemów. Porozmawiali z kimś innym i spokojnie rozeszli się do domów....

Zatem o co w tym wszystkim chodziło?
Miała być ta likwidacja czy też związkowcy chcieli o sobie przypomnieć, ale jakoś nie za bardzo im się to udało?

Przy okazji: można wyciąć na linii 146 jeden pociąg z Katowic (18.30) do Wisły, a dwa pociągi z Wisły (4.41, 17.09) do Katowic, w tym jeden kursujący tylko w weekendy (17.09)? A jak obiegi? Co z tym pociągiem, który niby przyjedzie rano do Wisły, a miał później z niej nie wracać ?
Data: 30 Gru 2008, 09:42
 
Temat: Połączenia regionalne i aglomeracyjne
Forum: Połączenia regionalne i aglomeracyjne
Wiadomości: 128
Wyświetlono 4772

Lubin

Sławomir Najnigier ma zastąpić Krzysztofa Skórę na stanowisku prezesa KGHM Polska Miedź SA. Być może nastąpi to 17 stycznia na posiedzeniu rady nadzorczej miedziowej spółki.

- Jestem osobą prywatną. Niczego nie będę komentował - ucina rozmowę Sławomir Najnigier.
Nominowany przez Prawo i Sprawiedliwość Krzysztof Skóra miał zostać odwołany 21 grudnia. Wtedy jednak nie udało się zwołać rady nadzorczej z powodów proceduralnych. Obrady się nie odbyły, bo zaproszenia dotarły pocztą elektroniczną, więc niektórzy członkowie rady uznali, że to jest nieprawidłowe.
Sławomir Najnigier był wiceprezydentem Wrocławia. Teraz prowadzi własną firmę konsultingową. Nie jest członkiem Platformy Obywatelskiej, ale media sugerują, że jego kandydaturę na szefa KGHM ostro forsuje wicepremier Grzegorz Schetyna.
- Nie wierzę, że Najnigier zostanie prezesem KGHM - mówi Ryszard Zbrzyzny, szef Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego. - To nie jest menedżer na tak wielką firmę jak Polska Miedź. Zresztą, miał on już tutaj ciepłą posadę jako dyrektor w Biurze Zarządu Polskiej Miedzi. Ale niczym szczególnym się nie wykazał.
Krzysztof Skóra podpadł ministrowi skarbu, zapowiadając prywatyzację Telefonii Dialog (KGHM jest jej właścicielem). Ponadto Zarząd KGHM podpisał umowę z brytyjską firmą Rolls-Royce na dostawę renu. Tymczasem minister prosił prezesów firm z udziałem Skarbu Państwa o to, by nie podejmowali strategicznych decyzji.

Źródło: http://lubin.naszemiasto.pl/wydarzenia/803621.html
Data: 2 sty 2008, o 18:44
 
Temat: Lubin
Forum: Lubin
Wyświetlono 178

jaka piłka najlepsza na stretball??

Ok Zeton, to jest najstarsza liga streetballowa, jednakże 25$ wydaje sie dziwne, skoro miałaby to być na prawdę dobra piłka. Nie grałem nią, więc pewności mieć nie mogę. Miałem na myśli, że bardziej ufam ligom zawodowym względem piłek niż nawet najlepszym streetballowym. Poza tym nie jestem całkiem pewien czy to zawodnicy sobie wybierają piłkę czy raczej chodzi o sponsorów, organizatorów itp., a oni nie zawsze wybierają najlepsze. W takich ligach jak NBA zawodnicy pracują piłkami i jak był widać względem kompozytywnej oficjalki Spaldinga się zbuntowali. Oni są zorganizowani. Mają pewnie coś na kształt związku zawodowego (nie badałem tej sprawy). Ich zdanie ze względu na ich pozycji bardziej się liczy niż zawodników biorących udział w EBC. Tak myślę.

"Kompozyty są kiepskie w dotyku" by Zeton
No to jest pewien problem. Kompozyty dziś dotyczą zarówno gumowych piłek, jak i piłek ze skóry syntetycznej. Piłki określano jako "kompozytowe skóry" wcale nie są kiepski w dotyku, ani w jakości(np Spalding Cross Traxion ,kompozyt zi/o w piłkach Spaldinga z kategorii "Pro balls" - chociażby Platinum ZK używany w Dominet Ekstralidze, zi/o excel). Jeśli masz na myśli gumy, to tak napisz.

Pozdrawiam ...
Data: Sob Paź 13, 2007 17:11
 
Temat: jaka piłka najlepsza na stretball??
Forum: Streetball
Wiadomości: 182
Wyświetlono 36301

Zwolnienia grupowe

Związkowcy: PKP Cargo zamierza zwolnić około 7,3 tys. osób

PKP Cargo zamierza zwolnić 7,3 tys. pracowników - poinformował w środę PAP Aleksander Motyka przewodniczący Związku Zawodowego Dyżurnych Ruchu PKP. PKP Cargo potwierdza: rozmowy na temat zwolnień trwają.
- Trwa dialog ze związkami zawodowymi na temat restrukturyzacji zatrudnienia w PKP Cargo - powiedział PAP rzecznik prasowy spółki Jacek Wnukowski.

- Do czasu zakończenia tych rozmów trudno jest jednak w sposób odpowiedzialny mówić o ewentualnych odejściach, przesunięciach czy też zwolnieniach i ich skali - powiedział Wnukowski.

Przedstawiciel związków zawodowych poinformował PAP, że podczas poniedziałkowej tury rozmów PKP Cargo przedstawiło swoje stanowisko w sprawie restrukturyzacji zatrudnienia. - Według władz spółki nadwyżki w zatrudnieniu wynoszą 7268 osób - powiedział Motyka.

Oznacza to, że pracę w PKP Cargo może stracić 15 proc. pracowników zespołów naprawczych i aż co piąty maszynista.

Kolejną turę rozmów w sprawie zwolnień zaplanowano na czwartek.

Choć PKP Cargo nie podało jeszcze wyników za ubiegły rok, bo jak oficjalnie twierdzi wciąż czeka na zakończenie audytu, to według informacji "Gazety Prawnej" z połowy stycznia spółka zakończyła ubiegły rok stratą w wysokości 300 mln zł.

W związku ze złą sytuacją finansową PKP Cargo zaczęło wprowadzać plan restrukturyzacji. Według ustaleń "GP" docelowa liczba zwolnionych kolejarzy może sięgnąć 9,5 tys.

wnp.pl

Już niedługo nikt nie będzie pracować .
Data: 2009-02-05, 11:41
 
Temat: Zwolnienia grupowe
Forum: Praca w Słupsku i nie tylko
Wiadomości: 13
Wyświetlono 1390

Polityka, polemiki, prasówka...

jak sie uwlaszczyli na Plsce, jak braniccy na wilanowie -podarkami od cara, ze tumienie powstania styczniowego.

Targowica 2009:

Wiesław Siewierski przewodniczący Forum Związków Zawodowych- 7.800 PLN związkowej pensji
Sławomir Broniarz przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego- 9.000 PLN związkowej pensji
Waldemar Krenc, przewodniczący NSZZ Solidarność regionu łódzkiego - 5.400 PLN
Bronisław Stec - ok. 6.000 zł przewodniczący MKZ ZZ "Kontra". Na negocjacje z zarządem przyjechał Oplem Signum, w salonie 100.000 PLN.
Zenon Dąbrowski - ok. 7.000 zł Tyle w lipcu zarobił przewodniczący ZZG w kopalni Borynia. Jeździ mercedesem klasy E.
Janusz Śniadek, przewodniczący NSZZ Solidarność- 8.500 PLN
Jan Guz, szef Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych- 6.200 PLN
Leszek Świętczak, przewodniczący Związku Zawodowego `Stoczniowiec'- 6.000 PLN
Jan Gumiński, szef Wolnego Związku Zawodowego Pracowników Gospodarki Morskiej- 6.000 PLN
Zdzisław Chętnicki, szef Związku Zawodowego "Kadra"- 10.000 PLN związkowej pensji. Gustuje w mercedesach. Ten którym jeździ, w salonie kosztuje grubo ponad 100 tys. zł
Bogusław Ziętek, szef WZZ "Sierpień 80" - 8 000 PLN, gustuje w Alfa Romeo i Lanciach.

Zastępcy otrzymują 90 proc. tego co inkasują przewodniczący, natomiast członkowie zarządów 80 procent.

But wsiegda budjet Putin !

wasia
Data: 05 maja 2009 22:05
 
Temat: Polityka, polemiki, prasówka...
Forum: Polityka, polemiki, prasówka...
Wiadomości: 6
Wyświetlono 102

Platforma będzie miała problem ze służbą zdrowia?

Platforma znalazła się w bardzo trudnej sytuacji, ponieważ w czasie poprzednich protestów stała murem za strajkującymi lekarzami i pielęgniarkami - ocenia "Trybuna".

Teraz PO będzie musiała spełnić wszystkie składane strajkującym lekarzom i pielęgniarkom obietnice. Jeśli tego nie zrobi, wybuchnąć może jeszcze większy konflikt niż w czasie rządów Jarosława Kaczyńskiego - ocenia gazeta.

Mam nadzieję, że z tym rządem będziemy prowadzić dialog. Ale związki mają też możliwość wyjścia na ulice. Nie chciałabym tego doświadczać, ale jeśli taka sytuacja zaistnieje, a pracownicy będą niezadowoleni, to niestety wybuchną protesty. Na razie chcemy rozmawiać - powiedziała "Trybunie" Dorota Gargas, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

Tu nie ma na co czekać. Nie dajemy stu dni spokoju. Pani minister zna nas osobiście, zna nasze postulaty. Wystarczy jej 50 dni - mówi "Trybunie" wiceprzewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy dr Tomasz Underman. (PAP)
Data: Pią Lis 16, 2007 7:19 am
 
Temat: Platforma będzie miała problem ze służbą zdrowia?
Forum: Wiadomości dnia
Wyświetlono 71

Przedsiębiorstwa przewozowe

A tak poza tym to znalazłem w kurierze:

http://www.kurierlubelski.pl/module-dzi ... 56997.html

Wrze w puławskim PKS

Związkowcy żądają od rady nadzorczej i ministra skarbu odwołania prezesa PKS w Puławach Piotra Piwowarczyka. Twierdzą, że pogrąża firmę. W poniedziałek złożyli pismo z informacją o rozpoczęciu sporu zbiorowego.

Związkowcy zarzucają prezesowi zatrudnianie osób bez doświadczenia w transporcie. Skarżą się, że prezes nie znajduje dla nich czasu. – Wystosowaliśmy cztery pisma, ale nie dostaliśmy konkretnej odpowiedzi na żadne z zadanych pytań – mówi Jan Jóźwicki, przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników PKS. – Prezes robi remonty pomieszczeń, kupuje nowy sprzęt komputerowy i oprogramowanie, a tymczasem brakuje pieniędzy na zakup części zamiennych do autobusów – oburzają się związkowcy. Zarzucają mu brak zainteresowania firmą: rozkładem jazdy, wynajmem autobusów, zarządzaniem przewozami.

– Firma przechodzi restrukturyzację – odpiera zarzuty prezes Piwowarczyk. – Nowy sprzęt komputerowy był nam bardzo potrzebny, został zakupiony na bardzo korzystnych warunkach. Za cenę jednego komputera mamy cztery.

– Na razie dostaliśmy do oceny program na ten rok. Oczekujemy programu naprawczego na okres trzech lat. Spółka powinna to zrobić jak najszybciej – mówi Wojciech Tomasz Tomkowiak, przewodniczący rady nadzorczej.

Program naprawczy ma sprawić, żeby firma wyszła na finansową prostą, tak jak inne skomercjalizowane spółki PKS w kraju. Na razie jest pod kreską.

HANA

też pisałem bodajże 3 czy 4 maile do prezesa i nic, po prostu zbywanie klienta na całego. Gdy przemianowali się na spółkę z o.o., na stronie był podany zły adres kontaktowy na maila, zwróciłem uwagę i poprawiono, jednak na inne pytania nie odpowiedziano.
Data: niedziela, 15 czerwca 2008, 17:14
 
Temat: Przedsiębiorstwa przewozowe
Forum: Przedsiębiorstwa przewozowe
Wiadomości: 214
Wyświetlono 19377

Nowa portretówka 85/1.4 - Samyang Aspherical IF

Cytat: Powiem tylko, że reprezentatywna dla nich była akcja, jak jeden zadzwonił do biura firmy i kazał sekretarce zadzwonić na lotnisko żeby zatrzymali samolot do Korei, bo on na czas nie zdąży.
Albo sytuacja, że "niby" zorganizowali dojazd do firmy wynajętymi autobusami, ale jeździły one tylko tak, żeby trzeba było pracować 10 godzin dziennie.
Albo nie pozwolili założyć związku zawodowego (co i tak się udało).
Nie wpomnę już że przynosili rachunki za viagrę, czy bilety parkingowe, albo że wynosili wyposażenie biura do domu, odbierali PRYWATNE telefony jak kogoś nie było przy biurku a telefon dzownił.
Słowo higiena też wielu było obce i przychodzili do pracy na kacu i z wyziewiem.
Aha, ja tu cały czas mówie o ludziach na stanowiskach kierowniczych.


To już od razu widać, że goście z wyższej półk i. Podobne opinie słyszałem o Francuzach z TP-sy, więc to chyba nie chodzi o narodowość, tylko o to, że na takich fuchach to ludzie się czują jak kolonizatorzy w Afryce, przed wojną.
Data: 2009-04-07, 14:20
 
Temat: Nowa portretówka 85/1.4 - Samyang Aspherical IF
Forum: Obiektywy i filtry
Wiadomości: 747
Wyświetlono 45094