Doza kultury

Oczywiście, w telewizji są też pozytywne i wartościowe programy, które warto oglądać. Jednak nie są one promowane w taki sam sposób jak tanie idiotyzmy. Rzadko oglądam telewizję, ale chyba jeszcze nigdy się nie spotkałem z reklamą "Zapraszamy na transmisję Mszy Świętej" czy namawiania do innego programu z wyżej wymienionych. Niestety, najważniejsze jest jak oni zatańczą, kto się poślizgnie, kto powie coś chamskiego. I biznes się kręci.
Warto chyba dodać, że programy takie jak "Znaki czasu", czy "Raj" to swojego czasu antenowego nie mają w porze tzw. największej oglądalności...
Data: 27 gru 2008, o 11:05
 
Temat: Doza kultury
Forum: Doza kultury
Wiadomości: 64
Wyświetlono 2447

 

Mercedes-Benz Vito

Sukces firmy zależy dziś bardziej niż kiedykolwiek od wydajności pracy i zdolności elastycznego reagowania na wymagania sytuacji. Vito znakomicie rozpoznał znaki czasu: imponująca różnorodność wariantów, wszechstronność zastosowań i najnowocześniejsze rozwiązania techniczne sprawiają, że Vito sprosta wyzwaniom i specyfice zadań transportowych Państwa firmy jak żaden inny samochód dostawczy. Państwa zysk, to oprócz przemyślanych i ekonomicznych rozwiązań Vito, nadzwyczajna przyjemność jazdy. Nie zapominajmy, że kto chętnie pracuje, ten lepiej wykonuje swoje zadania.

(C) mercedes-benz.pl
Data: 2006-12-24, 10:31
 
Temat: Mercedes-Benz Vito
Forum: Busy i dostawczaki / Mini buses & Vans
Wyświetlono 676

[E30] 324d lifting by Kemot

Witam.
Więc i ja zaprezentuje tutaj swoją beemkę, a dokładniej to co przeszła w moich rękach
Jest to e30 324 diesel z 1987, z wyposażenia:
-elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka
-fotele kubełkowe
-mały komputerek
-jakieś tam w miarę car audio
-centralny zamek, alarm
-ściemniacz oświetlenia

Tak wyglądała jak kupiłem ją w czerwcu 2005 roku:

Na pierwszy rzut oka niby wszystko dobrze, ale jednak znaki czasu zaczęły wychodzić na zewnątrz -korozja No i przyszedł czas na mały remoncik (sory za jakość zdjęć):

U blacharza:

A tutaj już efekt końcowy

W środku:

No i serce M21D24:

A tutaj jeszcze e30-tka mojego taty:
Data: 4 Styczeń 2007, 00:06
 
Temat: [E30] 324d lifting by Kemot
Forum: Nasze Samochody
Wiadomości: 93
Wyświetlono 7150

Doza kultury

A może trochę zapominamy o pozytywach w TV?
Wcale nie tak trudno znaleźć dobry program na poziomie w TV, zwłaszcza w TVP. Mogę wymienić chociażby "Między ziemią a niebem" czy "Warto rozmawiać" Jana Pospieszalskiego. Może i są to jedynie rodzynki, takie perełki w masie zwykłego szlamu, ale dla takich programów warto w ogóle mieć telewizor. Są jeszcze "Znaki czasu", "My wy oni", no i "Raj" (choć ten akurat bardzo traci na poziomie ostatnio ). Przypominam że w TV mamy też transmisję Mszy Św co niedzielę.
Ogólnodostepnośc telewizji ma więc tyleż złych co i dobrych stron. Myślę że warto nabijac oglądalnośc tym wartościowym programom aby zupełnie nie zniknęły z ramówki.
A czy to,że są nie świadczy o tym że jest na nie zapotrzebowanie?
Data: 25 gru 2008, o 22:52
 
Temat: Doza kultury
Forum: Doza kultury
Wiadomości: 64
Wyświetlono 2447

Chrześcijańskie księgarnie on-line

Polecam:
Księgarnia "Pojednanie" - http://pojednanie.pl/
Księgarnia "Absolutnie Fantastyczne" - http://sklep.af.com.pl/ (Uwaga! Najpierw włącza sie jakiś głupi komunikat "Strona tymczasowo wyłączona" - należy sekundkę odczekać i jest OK)
Księgarnia zboru KADS "Przystań" w Kołobrzegu - http://przystan.maranatha.pl/web-pl/ksiazki.htm
Księgarnia Chrześcijańskiego Instytutu Wydawniczego "Znaki Czasu" (KADS) - http://sklep.znakiczasu.pl/
Zachęcam do dodawania linków. Ja potem może i inne podam.
Data: Wto Wrz 09, 2008 19:44
 
Temat: Chrześcijańskie księgarnie on-line
Forum: Chrześcijańskie WWW
Wiadomości: 1
Wyświetlono 358

Ruch Światło - Życie

Cytat: Niekiedy animatorzy twierdzą, że konspekty nie są nowoczesne i trzeba je zmienić. Nie, nie, nie... Należy odczytać znaki czasu, potrzeb dzisiejszej młodzieży, jej położenie społeczne, kulturowe, rodzinne...


Oczywiście że należy je zmienić - i to w dwu wymiarach:
- skorygować błędy które w tym czasie "wylazły na wierzch"
- dostosować do współczesnych problemów i zagrożeń

RŚŻ niestety jest pod tym względem bardzo skostniały - do tego stopnia że hamuje to jego rozwój.
Pamiętam sytuację kiedy (aktywnie działając w tzw. Oazie rodzin i jednocześnie prowadząc poradnie rodzinną) wystąpiłem do diecezjalnych koordynatorów z propozycją objęcia opieką rodzin z Ruchu formacji narzeczonych (naturalny kierunek działania).
Odpowiedź była kuriozalna : "to byłoby świetne - ale niestety nie można tego zrobić, bo już nie życje ks.Blachnicki i nie wolno niczego zmieniać i dodawać"
Data: Pon 16 Cze, 2008 12:39
 
Temat: Ruch Światło - Życie
Forum: I inne wspólnoty
Wiadomości: 59
Wyświetlono 3943

POWTÓRNE PRZYJŚCIE JEZUSA

Z 2 listu do Tesaloniczan czytamy:
W sprawie przyjścia Pana naszego Jezusa Chrystusa i naszego zgromadzenia się wokół Niego, prosimy was, bracia, (2) abyście się nie dali zbyt łatwo zachwiać w waszym rozumieniu ani zastraszyć bądź przez ducha, bądź przez mowę, bądź przez list, rzekomo od nas pochodzący, jakoby już nastawał dzień Pański. (3) Niech was w żaden sposób nikt nie zwodzi, bo [dzień ten nie nadejdzie], dopóki nie przyjdzie najpierw odstępstwo i nie objawi się człowiek grzechu, syn zatracenia, (4) który się sprzeciwia i wynosi ponad wszystko, co nazywa się Bogiem lub tym, co odbiera cześć, tak że zasiądzie w świątyni Boga dowodząc, że sam jest Bogiem. (5) Czy nie pamiętacie, jak mówiłem wam o tym, gdy wśród was przebywałem? (6) Wiecie, co go teraz powstrzymuje, aby objawił się w swoim czasie. (7) Albowiem już działa tajemnica bezbożności. Niech tylko ten, co teraz powstrzymuje, ustąpi miejsca, (8) wówczas ukaże się Niegodziwiec, którego Pan Jezus zgładzi tchnieniem swoich ust i wniwecz obróci [samym] objawieniem swego przyjścia. (9) Pojawieniu się jego towarzyszyć będzie działanie szatana, z całą mocą, wśród znaków i fałszywych cudów, (10) [działanie] z wszelkim zwodzeniem ku nieprawości tych, którzy giną, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, aby dostąpić zbawienia. (11) Dlatego Bóg dopuszcza działanie na nich oszustwa, tak iż uwierzą kłamstwu, (12) aby byli osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, ale upodobali sobie nieprawość.
Nic dodać nic ująć, najpierw musi się pojawić ów Niegodziwiec. Ci co przepowiadają jakieś końce świata kłamią i należy się ich wystrzegać. Choć w Apokalipsie, w Ks. Daniela, i w Ewangeliach mamy pouczenia jak rozpoznawać znaki czasu, lecz konkretnej daty przyjścia Pana Jezusa Chrystusa nie zna nikt tylko sam Bóg.
Data: 2008-03-27, 19:32
 
Temat: POWTÓRNE PRZYJŚCIE JEZUSA
Forum: Pojęcia Biblijne
Wiadomości: 61
Wyświetlono 1940

Ruch Światło - Życie

Alleluja!
Ja chyba jestem najstarsza <<oazowym stażem>> he he /4 lata/
Już skończyłam swoją podstawową formację. Od dłuuugiego czas było wiadomo, że pojadę na KODA, jednak ksiądz wymyślił sobie jakąś absurdalną historyjkę, przytaczając moje słowa kompletnie wyrwane z kontekstu i ma taki kaprys, że nie jadę. Moja animatorka a zarazem moderatorka powinna 3mać moją stronę, jednak zawiodłam się na niej w najmniej oczekiwanym czasie. Oczywiście powody, dla których nie jadą są nieprawdziwe, a oni sami nie potrafią powiedzieć, czemu podjęli taką decyzję. Idiotyzm. Czuję się z tym źle, kompletnie oszukana i w ogóle... Niech żyje sprawiedliwość!
Dobra, wyżaliłam się, to mogę powrócić do tematu

Tak naprawdę przypatrując się całej formacji Ruchu Światło- Życie to ta wspólnota ma najbogatszy program formacyjny. Formuje już człowieka od jego najmłodszych lat, ucząc szacunku do Pisma Świętego, Sakramentów. Ukazuje, jak należy z tego "korzystać".
Trudno wytrwać w założeniach ojca Blachnickiego. Niekiedy animatorzy twierdzą, że konspekty nie są nowoczesne i trzeba je zmienić. Nie, nie, nie... Należy odczytać znaki czasu, potrzeb dzisiejszej młodzieży, jej położenie społeczne, kulturowe, rodzinne...
Data: Pon 16 Cze, 2008 11:56
 
Temat: Ruch Światło - Życie
Forum: I inne wspólnoty
Wiadomości: 59
Wyświetlono 3943

Spis książek o wegetariańskim dziecku

"Ciąża, dzieci i dieta wegetariańska" Michael Klaper, wydana przez Vegan, Lublin, 1996
"Drugi i trzeci rok życia dziecka" A. Eisenberg, H. E. Murkoff, S. E. Hathaway REBIS, 1998
"Karmienie piersią" Sheila Kitzinger PWZL, Warszawa, 1998
"Karmimy małe dziecko" Jolanta Zdzienicka Bis, 1998
"Matka wegetarianka i jej dziecko" Carolin i Roman Pawlak Znaki Czasu
"Miłość od poczęcia" E. Nitecka, E. Pietkiewicz-Rok, D. Staszewska Pusty Obłok, Warszawa, 1987
"Pierwszy rok życia dziecka" A. Eisenberg, H. E. Murkoff, S. E. Hathaway REBIS, 1998
"Wegetariańskie dzieci" Sharon Yntema RAVI, Łódź, 1996
"Wegetariańskie mamy i dzieci" Rose Eliot Viva! Akcja dla zwierząt, Warszawa 2005
"Wegetariańskie niemowlę" Sharon Yntema RAVI, Łódź, 1996
"Zdrowa kuchnia dla dzieci" Anna Kłosinska SPAR, Warszawa, 1999

© 1999-2005 vege.pl http://vege.spinacz.pl/str.php?dz=12

Które z tych książek znacie i polecacie?
Data: Czw 24 Lis, 2005
 
Temat: Spis książek o wegetariańskim dziecku
Forum: Zdrowie dziecka
Wiadomości: 34
Wyświetlono 5257

Książeczki

Wydawnictwo Znaki Czasu ma taka bardzo fajną serię "Filipków".
Filip i błękitna mama - o ekologii
Filip i najazd intruzów - o zarazkach i bakteriach, ale też o intruzach z telewizora
Filip na feralnej wyspie - alkohol, nikotyna, narkotyki
Filip ratuje króla łasucha pierwszego(2 części) - odżywianie
Filip w krainie zdrowia - nie mam więc nie wiem.
Wszystkie części w przystępny sposób przedstawiają dziecku zagadnienia zdrowia. 6-cio latek je uwielbia, ale i starsi...

Fundacja Źródła Życia wydaje też ciekawe przygodowe książki dla dzieci ok 10 roku życia. Seria Detektyw Zak (9części) promuje wartości rodzinne i moralne w świetny sposób.

I jeszcze, z tejże fundacji "Podarunki Pana Boga" - rymowanki dla dzieci 3-9 lat. Rozdziały: Swiat wokół mnie, kwaity, zwierzątka, zioła, owoce i orzeszki, warzywa.
Przykładowy wierszyk:
WARZYWNE HUMORKI
Jeśli chcecie mieć humorki,
a na buziach swych kolorki,
no to jedzcie pomidorki
i chrupiące kalafiorki.
Jedzcie słodkie marcheweczki
i piekące rzodkieweczki.
Chrupcie czosnek, por i seler,
i warzywek innych wiele.
My rośniemy właśnie po to,
byście jedli nas z ochotą!

Polecam.
Data: 2008-12-15, 18:45
 
Temat: Książeczki
Forum: Zabawki
Wiadomości: 52
Wyświetlono 2515

Jaki dzień jest święty ? - Szabat

Niektórzy nawet skłaniają się ku takiemu tłumaczeniu :

“Gdy Kościół coraz bardziej oddalał się od nauki Apostolskiej stopniowo akceptował praktyki pogańskie .Fałszywe nauki zajęły miejsce prawdy Bożej-czystej ewangelii.Między innymi wprowadzono takze fałszywy dzień odpoczynku .W czasopiśmie Catholic World z marca 1984 roku można było przeczytć:";Kościół przejął od pogaństwa niedzielę (dzień słońca) i uczynił ją niedzielą chrze ścijańską…W ten sposób pogański dzień słońca ,poświęcony Balderowi ,stał się chrześcijańskim dniem słońca poświęconym Jezusowi"”
Apokalipsa –Antonii Godek wyd Znaki czasu str 182

Inaczej mówiąc wczesny Kościół przeniósł święcenie dnia świętego na pogańską niedzielę (dies solis-dzień słońca) aby pozyskac również i pogan poprzez przyjęcie ich dnia kultu

Jak nie macie dość, to "jadę dalej" z wyszukiwaniem ciekawych tekstów:

„W Piśmie Świętym nie ma nigdzie wzmianki o zniesieniu sabatu jako dnia odpocznienia ,albo o zmianie na niedzielę.Musiała to uczynić jedynie władza Kościelna ,która usunęła pierwszy ,aby wprowadzić drugi.I dlatego sądzę,że ci ,którzy nie chcą święcić Wielkanocy ,powinni porzucić święcenie cotygodniowej niedzieli i wrócić po prostu do święcenia soboty”
(Cox.,Sabath Lews s.333)

Ciekawe .No no

„Nic podobnego nie znajdziemy w przykazaniach Bożych.Trzeba się zastanowić ,z jakiego powodu dane było pierwotne przykazanie,mianowicie na pamiątkę odpocznienia Boga po stworzeniu świata.A PAMIĄTKI BOŻEJ NIE MOŻNA PRZENOSIĆ Z SIÓDMEGO DNIA NA PIERWSZY.Żaden powód nie będzie wystarczający do dokonania tej zmiany,ani zmartwychwstanie Pana naszego ,ani jakikolwiek inny,jeżeli nie będzie potwierdzony przykazaniem Biblijnym.”
(Prose Works s 70-71)

Nawet logiczne
Data: 2008-02-27, 15:14
 
Temat: Jaki dzień jest święty ? - Szabat
Forum: Święta
Wiadomości: 429
Wyświetlono 10182

Książki dla dzieci - buble!

Nie znalazłam nigdzie na forum miejsca, gdzie możnaby polecić jakieś książki dla dzieci, więc robię to tutaj: Wydawnictwo Znaki Czasu ma taka bardzo fajną serię "Filipków".
Filip i błękitna mama - o ekologii
Filip i najazd intruzów - o zarazkach i bakteriach, ale też o intruzach z telewizora
Filip na feralnej wyspie - alkohol, nikotyna, narkotyki
Filip ratuje króla łasucha pierwszego(2 części) - odżywianie
Filip w krainie zdrowia - nie mam więc nie wiem.
Wszystkie części w przystępny sposób przedstawiają dziecku zagadnienia zdrowia. 6-cio latek je uwielbia, ale i starsi...

Fundacja Źródła Życia wydaje też ciekawe przygodowe książki dla dzieci ok 10 roku życia. Seria Detektyw Zak (9części) promuje wartości rodzinne i moralne w świetny sposób.

I jeszcze, z tejże fundacji "Podarunki Pana Boga" - rymowanki dla dzieci 3-9 lat. Rozdziały: Swiat wokół mnie, kwaity, zwierzątka, zioła, owoce i orzeszki, warzywa.
Przykładowy wierszyk:
WARZYWNE HUMORKI
Jeśli chcecie mieć humorki,
a na buziach swych kolorki,
no to jedzcie pomidorki
i chrupiące kalafiorki.
Jedzcie słodkie marcheweczki
i piekące rzodkieweczki.
Chrupcie czosnek, por i seler,
i warzywek innych wiele.
My rośniemy właśnie po to,
byście jedli nas z ochotą!

Polecam.
Data: 2008-12-15, 18:35
 
Temat: Książki dla dzieci - buble!
Forum: Dziecko i cywilizacja
Wiadomości: 8
Wyświetlono 823

Nauczania

Jeszcze jedno pragnę dodać do tematu, bo to chyba umknęło.
Siostra Ann Therese Shields przedstawiła wizję jaką otrzymała Diakonia Odnowy. "Gdy zebraliśmy się razem i zaczęliśmy się modlić, zobaczyliśmy, że odnowa charyzmatyczna przyjęła bardzo zwolnione tempo i że zaistniał w niej proces podziału i rozbicia. Z tym podziałem wkradło się rozwodnienie Słowa Bożego i drogi, która została nam dana przez Pana w ostatnich latach. Przyjęliśmy o wiele mniejszą stawkę, niż nam Pan proponował.
Jak wiemy chyba wszyscy, wizja to coś, co nie musi być tylko na daną chwilę, wizja to coś, co wypełnia się w czasie. Ja osobiście po owocach widzę, że ten proces zapoczątkowany jakiś czas temu trwa, odnowa się starzeje (co widać na corocznych czuwaniach w Częstochowie), nie ma konkretnej wizji (jest by tak sobie być), stała się mniej słona (ja też), następuje rozwadnianie Słowa (kiedyś to Słowo pokazywało jak żyć, a teraz życie interpretuje Słowo), nie mamy już tej jakości jaką mieliśmy kiedyś (i nie mówię tu o profesjonalizmie, czy wykształceniu). Ja widzę takie znaki czasu, ale każdy ma swoje rozeznanie i wybór. Można dalej dyskutować na ten temat, lub wziąć sobie te słowa do serca i coś zmieniać, bo nie wiemy, ile każdy z nas ma jeszcze czasu. Ja uważam, że Słowo albo się przyjmuje, albo odrzuca. Pozdrawiam w Panu.
PS. Może jest to też miejsce na podzielenie się tym, co mogę ze swojej strony zrobić w tym temacie.
Data: 20.10.07 14:34
 
Temat: Nauczania
Forum: Nauczania
Wiadomości: 16
Wyświetlono 3130

Na każdy temat

Jeśli przyjmiemy kiełbaso, że rzucam w Ciebie dzisiejszym chlebkiem, to biorąc pod uwagę konduitę włodarzy najśmieszniejszej, zaiste, można go nazwać narodowo socjalistycznym.

Sentyment, sentymentem, kokpicie, ale najważniejsze w tym przypadku są znaki czasu, w tym momencie dwa, i oba dotyczące ludzi Twojego pokolenia. Otóż po każdym zakręcie historii, po każdej zmianie władzy, kolejna tworzy sobie swoisty lebensraum, przyjazne pole działań. Osiąga to zazwyczaj metodami propagandowymi podrzucając para fakty nie możliwe do zweryfikowania przez młode pokolenie - na przykład w przypadku Cyrankiewicza posłużono się wypocinami niejakiego Bendera (tego samego, który stwierdził był autorytatywnie, że hitlerowski Koncentration Lager był tylko zwykłym obozem pracy, a nie żadną tam katownią).
Podobne operacje mają zresztą swoisty sens i konkretny cel, chodzi bowiem o opróżnienie cokołów (fizycznych i mentalnych), by ustawić na nich swoich świętych.
I tak sukcesywnie wywala się na śmietnik histori bohaterów lewicowej proweniencji, robiąc miejsce dla swoich, prawicowych. Przy czym zważywszy na niewielki wybór tych ostatnich sięga się po osobników mocno kontrowersyjnych, jak eneszetowcy, czy winowcy, albo bez żenady wali z grubej rury wynosząc na ołtarze pospolitych bandytów, zwykłe szuje i niezwykłe szumowiny - vide - Łupaszki z Kurasiami.
No cóż - jakie czasy, takie ich herosy.....
Data: Cz, 17 sierpnia 2006, 10:50
 
Temat: Na każdy temat
Forum: Na każdy temat
Wiadomości: 54
Wyświetlono 4438

Wielka Muzyka: przeznaczenie a kwestia wolnej woli

Czas... Czas dla Eru nie istniał. A jednak wydarzenia z Ainulindale mają chronologię, mają pewien ciąg: jest Eru -> Eru tworzy Ainurów -> Ainurowie śpiewają Wielką Muzykę -> Eru urzeczywistnia Wielką Muzykę, tworzy Eę. Dlaczego na przykład Valarowie nie przekazali Eldarom tej historii w ten sposób, że Eru stworzył Eę dlatego, iż potem stworzył ainurów, którzy ją na końcu obśpiewali? Dla nas to lekko nielogiczne, ale przecież z perspektywy Eru i Ainurów to logiki nie wymaga - wszystko i tak działo zawsze, jeden wielki kogel-mogel Mimo to Valarowie opowiadają Eldarom historię w pewnej chronologii. Może Ainurowie w przeciwieństwie do swego stwórcy, posiadając jakiś początek swego istnienia, swego samodzielnego bytu, odczuwają ciągi akcji i reakcji, znaki czasu, chronologii.
Eru stworzył Ardę, na której czas obowiązuje. Czas jak dla mnie jest warunkiem trwania Muzyki w postaci Ei: jedna nuta następuje po drugiej. Mimo to Ea nie jest wiernym odwzorowaniem Muzyki: ta druga posiadała Trzy Tematy i dopiero w trzecim pojawiły się Dzieci Eru. Tematy były to zatem opisy elementów Ei, a nie historia świata opowiedziana u zarania. Pewien ciąg przyczynowo-skutkowy uzyskały te elementy dopiero po nadaniu Niezniszczalnego Płomienia Ardzie, a więc po tym, jak Ea była już pewną sfera w pustce, na którą Eru patrzył z zewnątrz. Jesli Ilúvatar widział Ardę z zewnątrz, tzn. że widział ją taka, jaka akurat była wg swoich reguł - w danym momencie historii. Im dalej historia posuwała się do przodu, tym bardziej kolejne role elementów Ardy stawały się jasne - dla Eru i dla Ainurów. Mimo że Ilúvatar patrzył na Eę z perspektywy obserwatora, musiał się dostosować do warunków świata i widzieć historię chronologicznie. Dalej upieram się, że Wizja to nie była pełna historia Ardy, a co najwyżej zarys. I nadal myślę, że Eru nie zaplanował niczyjego losu z góry
Data: 21-10-2005, 23:45
 
Temat: Wielka Muzyka: przeznaczenie a kwestia wolnej woli
Forum: Metafizyka, etyka, epistemologia Ardy
Wiadomości: 39
Wyświetlono 16643

Oktawa Narodzenia Pańskiego

1 stycznia

Świętej Bożej Rodzicielki

ostatni dzień oktawy Narodzenia Pańskiego

Gdyby dwa tysiące lat temu istniały gazety, pewnie przeczytalibyśmy takie wiadomości: Dziwne rzeczy w Betlejem. Światło, które nagle zabłysło w nocy, jakieś kosmiczne postacie unoszą się nad grotą skalną za miastem. Ale dwa tysiące lat temu nie było gazet, ani też wieczornych wiadomości telewizyjnych. Byli jednak pasterze, którzy zaciekawieni udali się na miejsce, gdzie był Jezus. Oni też stali się pierwszymi apostołami nowiny o Bożym narodzeniu.

Zobaczywszy bowiem wszystko tak, jak im anioł powiedział, poszli i donieśli innym o tym, co widzieli i co im zostało objawione. Nic dziwnego, że wszystkich napełniło to prawdziwym zdumieniem. Opowiadanie pasterzy posiada wszystkie cechy urzędowego świadectwa: mówili o tym, co sami własnymi oczyma widzieli. Wiara pierwszych chrześcijan w Nowonarodzonego – podobnie zresztą i nasza wiara – będzie się opierać na zeznaniach autentycznych świadków. Apostolstwu pasterzy towarzyszyła prawdziwa chwała Boża, gdyż ludzie ci nie tylko opowiadali o tym, co widzieli, lecz także wielbili Boga za to wszystko, co widzieli i słyszeli. Przyszli do Jezusa, przyjęli Go między siebie, pomiędzy swe ubóstwo. Słowo „przyjęcie” kogoś ścisłe się wiąże z okazaniem miłości, miłosierdzia (caritas) i gościnności oraz opiera się na zaufaniu do tego, kogo przyjmujemy. Także przyjęcie Jezusa implikuje zaufanie Jemu, Jego Słowu. Pojęcie „przyjęcia kogoś” oznacza zrobienie miejsca, otwarcie bram swego domu, swego serca. Staje się miejscem spotkania z bliźnim, jego niepowtarzalnością i historią osobistą, często trudną i zawirowaną.

Takim najznakomitszym przykładem „przyjęcia” jest Maryja. Jak Ona, także i my możemy przyjąć Boże Przesłanie skierowane do nas, często nieoczekiwane i wymagające zmiany życia i horyzontów myślenia. Potrzebne staje się tu zaufanie i wiara. Przyjąć to znaczy otworzyć się na znaki czasu, na Boży plan.

ks. Wiesław Baniak SDC
Data: 2007-12-31, 21:51
 
Temat: Oktawa Narodzenia Pańskiego
Forum: Święta
Wiadomości: 7
Wyświetlono 472

Lednica 2009 - wybieracie się??

Cytat: Drodzy Przyjaciele!
6 czerwca bieżącego roku już po raz trzynasty Pan Jezus zwołuje nas nad Lednicę, do źródeł chrzcielnych Polski. Lednica to wybór Chrystusa, to wielki dar wiary nadziei i miłości.

Szczęściem jest być nad Lednicą i uczestniczyć w entuzjazmie i radości wiary. Tegoroczna Spotkanie Lednickie będzie szczególne i wyjątkowe. Zaprosiliśmy na spotkanie młodych z całej Europy, aby wspólnie z nami wybrali Chrystusa w swoim języku i pod swoim sztandarem, aby przywieźli wodę i kamień ze swoich źródeł chrzcielnych.
A zatem będzie to Lednica międzynarodowa, europejska. Jeśli nawet nie uda się nam zaprosić delegacji ze wszystkich krajów, to przynajmniej nasze serca będą otwarte na wszystkich. A to jest właśnie chrześcijaństwo.

Tegoroczna Lednica będzie również miała wymiar franciszkański. 800 lat istnienia zakonu franciszkanów to ważna data i ważna obecność. Bracia świętego Franciszka przybędą liczniej, aby zaznaczyć swoją obecność w naszej historii. W końcu ksiądz Robak był franciszkaninem.

Wreszcie temat tegorocznej Lednicy - czas. Refleksja o czasie i jego cenie będzie wskazywała na znaki czasu, przez które przemawia sam Bóg. Na pewno takim znakiem jest umiędzynarodowienie Lednicy. Na pewno takim znakiem jest franciszkanizm tegorocznej Lednicy, na pewno jest pragnienie podarowania Wam do ręki Lednickiej Liturgii Godzin, czyli kapłańskiego brewiarza zawierającego dwie podstawowe godziny brewiarzowe Jutrznię i Nieszpory.
W ten sposób zostaniecie poważnie zaproszeni do wielkiej wspólnoty
modlitewnej Kościoła, aby wielbić Tego, który nas pierwszy umiłował.
Jako duszpasterz odczuwam, że wielu z Was wyrysło z odmawiania pacierza a pacierz kojarzy im się z wiekiem dziecinnym i dorastaniem. Weźcie zatem brewiarz do ręki, niech Wam towarzyszy, niech odwaga psalmicznych wersetów pobudzi Wasza odwagę do dialogu z Miłością.

Czekam na Was nad Lednicą z brewiarzem w ręku, z franciszkanami obchodzącym swój jubileusz, a wspólnie czekamy na delegacje młodzieży z całej Europy, aby dotrzeć do chrześcijańskich korzeni i uwielbić tego, który nas stworzył i ocalił. Kocham Was!

Jan W. Góra OP

Data: Pią 24 Kwi, 2009 09:06
 
Temat: Lednica 2009 - wybieracie się??
Forum: Imprezy
Wiadomości: 37
Wyświetlono 637

Ruch Światło - Życie

Cytat: - dostosować do współczesnych problemów i zagrożeń


to znaczy odczytać znaki czasu

Tamci mają rację. Od tylu lat spotkania prowadzone są wg konspektów wg zamysłu ks. Blachnickiego. To nie jest przestarzałe! Te program obejmuje młodzież zagubioną, szukającą Boga, siebie.
Pomyśl: jak można zmienić Ewangelię?
Data: Pon 16 Cze, 2008 12:45
 
Temat: Ruch Światło - Życie
Forum: I inne wspólnoty
Wiadomości: 59
Wyświetlono 3943

Oikumene

Nie uważam, żebym miał na tyle kompetencji by zamykać sprawy niezamknięte.
Kościół nie kieruje się zawsze zasadami demokracji. Bo i ta ma swoje wady.
Wierze ze B16 wie co robi - i odczytuje znaki czasu we wszystkim. Stara się. Ja także.
Jeśli uważasz się za tak doświadczonego i mądrego - zrób coś z tym - co cie gniecie...
Ale zacznij zawsze od zamiatania swojego podwórka.
Tyle.
Data: środa, 11 mar 2009, 10:43
 
Temat: Oikumene
Forum: Oikumene
Wiadomości: 82
Wyświetlono 800

znaki czasu

Cytat: Na kiosku w moim mieście jest taki napis:

ŚLEPI WIDZĄ
GŁUSI SŁYSZĄ
NIEMI MÓWIĄ


Czy to mogą być jakieś znaki czasu
to jest napis na kiosku.
Data: Sro Lis 12, 2008 19:06
 
Temat: znaki czasu
Forum: Wiara i Prawda
Wiadomości: 5
Wyświetlono 591

Polityk (Polak) - Wasza ogólna charakterystyka

Nie bardzo miałbym ochotę zgodzić się ze zdaniem hiszpana.
Polityka w pierwszym rzędzie powinna cechować wizja.
Taką spójną wizję, moim zdaniem, przedstawił jak do tej pory jedynie Jarosław Kaczyński.
Obserwując politykę od dłuższego czasu, dostrzegam coś takiego, jak znaki czasu, czy konieczność dziejowa.
Właściwe odczytywanie tych znaków, lub konieczności, to również cecha wybitnego polityka.
Na przykład w polityce USA względem państw arabskich, odczytywania tych znaków czasu, jak do tej pory nie ma.
Trzecią sprawą jest racja stanu. Respektowanie racji stanu jest oznaką klasy polityka.
Poltyk, który tego nie dostrzega, polityką w moim przekonaniu zajmować się nie powinien.

Dopiero na czwartym miejscu jest coś, co się nazywa sztuka królewska. Pojęcie wprowadzone przez masonerię i w niej (sztuce królewskiej) upatruje się umiejętności sprawowania władzy w sytuacji, gdy podejmujemy decyzje, co do których sami w 90% jesteśmy niekompetetni do tego, by je podejmować.
Dla mnie bez tej umiejętności, można sprawować władzę, a sztuki tej uczyć się już w trakcie
jej sprawowania, pod kilkoma warunkami:
1.Trzeba być dojrzałym społecznie, czyli mieć pow. 40 lat.
2.Trzeba być w zespole, w którym są osoby kompetentne w sprawach, o których my nie mamy pojęcia, i osoby te muszą być zdeterminowane do dobrego wykonania swojej funkcji.
3.Musimy mieć godne wsparcie eksperckie i drożną komunikację, w sytuacjach, gdy przyjdzie potrzeba nagle podejmować decyzje.

Koncentrowanie się tylko, na technikach rządzenia, to praktycznie pozbawienie się wpływu na decydowanie o swoim losie, ponieważ mechanizmy rządzenia są dziś tak zglobalizowane, że praktycznie politycy stanowią "atrapę" dla systemu, stąd tezy hiszpana samo przez się samopotwierdzają się w odniesieniu do wszystkich polityków.

I jeszcze jedna rzecz. Aby "pokonać system", trzeba odnowić więź społeczną na poziomie społeczności lokalnych. Wspólna zabawa, rozmowy, uczestnictwo w kulturze. Podejmowanie wspólnych przedsięwzięć dla dobra lokalnej społeczności. Tworzenie tak silnych więzi na poziomie lokalnym, aby polityk spoza społeczności lokalnej, nie sprawdzony, nie znany osobiście, nie miał szans wyboru.

W innym przypadku musimy się pogodzić z faktem, że niezależnie kto będzie u władzy, to prędzej, czy później naznaczymy go etykietkami hiszpana.
A taki świat, prędzej, czy później jest skazany na klęskę!!!
Data: 2007-07-26, 00:35
 
Temat: Polityk (Polak) - Wasza ogólna charakterystyka
Forum: Pręgierz
Wiadomości: 53
Wyświetlono 6364

Spis książek o wege dzieciaku

"Ciąża, dzieci i dieta wegetariańska" Michael Klaper, wydana przez Vegan, Lublin, 1996
"Matka wegetarianka i jej dziecko" Carolin i Roman Pawlak Znaki Czasu
"Miłość od poczęcia" E. Nitecka, E. Pietkiewicz-Rok, D. Staszewska Pusty Obłok, Warszawa, 1987
"Wegetariańskie dzieci" Sharon Yntema RAVI, Łódź, 1996
"Wegetariańskie niemowlę" Sharon Yntema RAVI, Łódź, 1996
"Zdrowa kuchnia dla dzieci" Anna Kłosinska SPAR, Warszawa, 1999
"Leki z Bożej apteki dzieciom" Jan Schulz, Edyta Uberhuber
"Odżywiaj dziecko w zgodzie z naturą" Bożena Cyran-Żak
"Odżywianie według pięciu przemian matki i dziecka" - B. Temelie
"W trosce o dziecko" pary lekarzy W. Goebel i M. Gloeckler
"Pierwszy rok życia dziecka" A. Eisenberg, itp
"Drugi i trzeci rok życia dziecka" A. Eisenberg, H. E. Murkoff, S. E.Hathaway REBIS, 1998
"Wegetariańskie mamy i dzieci" Rose Eliot Viva! Akcja dla zwierząt, Warszawa 2005
"Medycyna naturalna dla dzieci" J. Scott,
"Dziecko cudowny dar Boga" E. Zielińskiej, (są też inne pozycje tej autorki)
"Domowe sposoby leczenia dzieci" Petra Lange"

Czas ciąży:
"Odkrywam macierzyństwo" P. Agrawal
- "Dieta przyszłej matki" A. Eisenberg, H.Murkoff, S. Hathaway
- "W oczekiwaniu na dziecko" tychże
- "Joga na czas ciąży" W. Teasdill,

Karmienie piersią:
"Sztuka karmienia piersią" La leche League International wyd. Media Rodzina of Poznań
"Piersią najlepiej" Mary Renfrew, Chloe Fisher, Suzanne Arms, Wydawnictwo lekarskie PZWL ,
"Piersią spoko" autorstwa pp. Okrzesików,
"Warto karmić piersią" M.Nehring-Gugulskiej (nie wege ale godna polecenia)Do nabycia tutaj http://www.laktacja.pl/
"Karmienie piersią" Sheila Kitzinger PWZL, Warszawa, 1998

i ktoś podał, ale nie polecamy "Karmimy małe dziecko" Jolanta Zdzienicka Bis, 1998
Data: 2007-06-05, 10:55
 
Temat: Spis książek o wege dzieciaku
Forum: Dziecko i cywilizacja
Wiadomości: 49
Wyświetlono 6547

1% - dla kogo

Niedługo wstyd się będzie przyznać, lub czuć się będę winnym, że jestem hetero,...

To znaki czasu ostatecznego chyba,..
Data: Czw Lip 03, 2008 16:10
 
Temat: 1% - dla kogo
Forum: Polityka i ekonomia
Wiadomości: 17
Wyświetlono 922

Polityka, polemiki, prasówka...

    lTomasz Terlikowski, Szańce cywilizacji życia. Znaki czasu, Fronda, niedziela, 26 kwietnia 2009, 09:39llTak to wyglądal
Data: 26 kwi 2009 20:04
 
Temat: Polityka, polemiki, prasówka...
Forum: Polityka, polemiki, prasówka...
Wiadomości: 3
Wyświetlono 47

nowa książka dla wege-rodziców

Właśnie dosłałam informacje o niej od znajomego (pozycja 2 w poniższej liście), postaram się za jakis czas ją nabyć, a póki co mam prośbę; jakby ktoś się z nia zetknął, niech da znać ile jest warta
Przy okazji wklejam informacje o książkach dla wege-rodziców, jakimi dysponuje, może komus sie to przyda......

1. "Matka wegetarianka i jej dziecko" - Carolin i Roman Pawlak

Książka dostarcza młodym matkom wielu informacji ważnych dla życia i
zdrowia ich samych oraz ich dzieci. Zawiera cenne rady dotyczące prawidłowej
diety wegetariańskiej. Można tu też naleźć wykaz pokarmów pożytecznych dla
kobiety w ciąży i płodu. Publikacja zawiera jarskie przepisy kulinarne. Jest
to właściwie kompletny zbiór wiadomości o żywieniu i wychowaniu dziecka.

Wyd. Znaki Czasu, format A5, s. 142, cena 16,00 zł

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

2. "Zdrowa kuchnia dla dzieci" - Anny Kłosińskiej. Jest to jakby kontynuacja
tej pierwszej.

Jest to bardzo praktyczna pozycja, napisana z myślą o wegetariańskich
dzieciach. Znajduje się tam mnóstwo porad, a przede wszystkim przepisy
kulinarne na pożywne dania dla dzieci. Co ważnej, jest to ksiązka polskiej
autorki, pisana z myślą o polskim czytelniku.

Można znaleźć tam m.in. porady jak zachęcić dzieci do jedzenia warzyw, jak
chronić je przed cukrem, itd.

Książka na rynku kosztuje (w księgarniach wysyłkowych) co najmniej 18 zł. U
mnie 14 zł.

Wyd. Spar, format A5, s. 129

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

3. "Leki z Bożej apteki - dzieciom".

Jest to bardzo pożyteczna książka, która mówi nie tylko o tym jak leczyć
dzieci w naturalny sposób, a więc ziołami, hydroterapią, itd., ale także
dotyka kwestii rozwoju dziecka w łonie matki, potem dostarcza informacji co
robić jak już się dziecko urodziło (m.in. o kuchni oseska, o znaczeniu zbóż,
kiełków, ziół, owoców, jarzyn), kolejny rozdział mówi o tym jak karmić
dziecko gdy już podrośnie, a czwarty omawia już samo leczenie. Słowem -
książka jest rewelacyjna!

A wracając do leczenia dzieci - wiadomo, że każdy lek powoduje skutki
uboczne i w wielu przypadkach wcale nie ma konieczności aby uciekać się do
medycyny konwencjonalnej. Autorzy tej książki napisali m.in. Leki z Bożej
apteki, książkę, która w Polsce pobiła chyba wszelkie rekordy jeśli chodzi o
ilość wydanych egzemplarzy. Są to książki, które raczej warto mieć. Ukazały
się 3 części, a jedną z nich jest właśnie ta dla dzieci.

Wyd. Znaki Czasu, forma A5, s. 191

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

4. Wegetariańskie dzieci - Poradnik dla rodziców, Sharon Yntema

Wg autorki, wegetarianizm stwarza wspaniały klimat do wychowywania
potomstwa. Sprzyja rozwojowi zdrowia i umożliwia przekazanie dziecku
istotnych wartości społecznych.

Spis treści:
1. Rozwój dziecka
2. Pod presją
3. Badania nad wegetarianizmem i jego rozwój
4. Zdrowie wegetariańskiego dziecka
5. Rozwój moralny
6. Odpowiedzialność społeczna
7. Posiłki w szkole

Wydawnictwo Ravi, stron: 160, format: 145x205

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

5. Wegetariańskie niemowlę - Poradnik dla rodziców, Sharon Yntema

Młodzi rodzice-wegetarianie stają często przed dylematem, czy żywienie
bezmięsne zapewni zdrowy rozwój jedno- czy dwulatkowi. Autorka dzieli się
własnymi doświadczeniami w wychowaniu dziecka na diecie wegetariańskiej,
które popiera wynikami dziesiątek badań i ekspertyz naukowych. Nieprzychylne
zdanie wielu lekarzy i specjalistów, którzy sami nie byli wegetarianami,
powoli zaczyna ustępować bardziej zrównoważonym opiniom i obserwacjom.
Dzięki temu książka ta może przyczynić się do podjęcia przez rodziców
bardziej wyważonych i rozsądnych decyzji o żywieniu swego dziecka w okresie
niemowlęcym. Autorka podaje też wiele praktycznych rad i wskazówek na temat
przyrządzania wegetariańskich posiłków, tak aby spełniały one wymagania
żywieniowe małych, często kapryśnych konsumentów oraz uwzględniały ich
podatność na alergie.

Wydawnictwo Ravi, stron: 184, format: 145x205

Z wegetariańskimi pozdrowieniami,
Tomasz Sulej
tomsu@own.pl

Jak by ktoś szukał tańszego źródła mleka sojowego, owsianego, gryczanego, czy ryżowego, to ich sprzedażą również się zajmuje...[/b]
Data: Pią 20 Sty, 2006
 
Temat: nowa książka dla wege-rodziców
Forum: Zakupy
Wiadomości: 17
Wyświetlono 2951

znaki czasu

Na upartego można by to uznać za znaki czasu, jeśli chodzi o implanty słuchu i mowy to być może, implanty wzroku trzeba jeszcze nieco dopracować
Data: Czw Lis 13, 2008 12:57
 
Temat: znaki czasu
Forum: Wiara i Prawda
Wiadomości: 5
Wyświetlono 591

Wiara

Temat bezsensu... To tak jak by debatować nad tym co by było gdyby człowiek miał dwie głowy...
Cytat: Jakby świat wyglądał, gdyby nie było na świecie religii, wiary, Boga - Jak myślicie?


To w ogóle jest pytanie fantastyczne. Co by było gdyby człowiek nie miał oczu? Człowiek charakteryzuje się właśnie tym, że jest umysłem abstrakcyjnym, więc zawsze w coś wierzy: w pieniądze, w siebie, w boga, w reinkarnacje etc. Pytacie o świat bez Boga? Buddyzm, który jest w tybecie jest w znacznym stopniu ateistyczny i jakoś ludzie żyją w zgodzie - wierzą w to, że poprzez dobro sami będą szczęśliwi.

Cytat:Według mnie świat by już nie istniał albo raczej by było samo piekło. Jak wiadomo każda religia ma swoje "przykazania". Nasz Bog mówie jako chrześcijan dał nam dekalog. A w nim przykazania " nie zabijaj", "nie kradnij", "nie cudzołóż"itd. Na tym dekalogu opierają się także żydzi (chyba). I niewiem nie znam się ale pewnie każda religia ma podobne "prawa". Gdyby nie było Boga nie było by owych przykazań czyli tzw. róbta co chceta. Więc nie wydaje mi się żeby było lepiej. Można by było zabijać kraść torturować gwałcić itd. Jak wiemy popęd i chciwość ludzka nie zna granic więc przez naszą pychę i zazdrość zrodziło by się piekło gdyby "świat był bez Boga". Ale to jest moje zdanie.


Na tym polega socjalizacja. Małpy też się nie zabijają bo nie jest to dla nich dobre. My ludzie też nie mamy w zwyczaju się zabijać nadmiernie. Człowiek zabija drugiego człowieka w celu przetrwania. Jeżeli jest głód - jeden człowiek zabija drugiego. Podobnie jest z religiami/polityką - jeżeli jest nieustabilizowana sytuacja polityczna/religijna to ludzie ze sobą konkurują i często dochodzi do wojen. Jest to wszystko pozostałość po instynkcie przetrwania oraz efekt doboru naturalnego. Wyobrażacie sobie utopijny świat bez wojen i sporów - przecież to by sensu nie miało... Taka komuna totalna.

Cytat:W średniowieczu kościół był przeciwny pewnym ścisłym naukom, np. astronomii , i próbował hamować te nauki. Kto wie czy gdyby nie to , inaczej by dzisiaj świat wyglądał .


Kto wie czy te nauki by powstały...? Przecież nauka i bóg to bardzo podobne rzeczy... jedno i drugie ma nam pomóc w zrozumieniu tego świata (abstrahuje od tego w jaki sposób i czy sensownie).

Cytat:Gdyby nie było Boga, nie byłoby świata.

Był kiedyś taki film, trochę pokrewny do tego tematu. Tytuł to o ile dobrze pamiętam "Znaki czasu" , ale nie dam sobie za to ręki uciąć. Było w nim pokazane jak wyglądałby świat, gdyby Chrystus nie zmartwychwstał.

Wyglądało to tak. Archeolodzy odnaleźli kości, które po szerszych badaniach okazują się kościami Jezusa Chrystusa umęczonego na krzyżu. Wiadomość zostaje podana w mediach. Księża i zakonnice popełniają samobójstwa, ludzie są smutni i załamani, zaczyna istnieć totalne bezprawie. Chorzy na raka umierają bez opieki i pomocy - cierpią sami, bo nikt nie chce się nimi opiekować. Było jeszcze wiele bardzo tragicznych scen.

Na samym końcu filmu pokazuje się reżyser i mówi, że tak wyglądałby świat gdyby Chrystus nie zmartwychwstał - a zmartwychwstał - prawdziwie zmartwychwstał.


Film filmem, a rzeczywistość rzeczywistościom... Ja oraz wielu innych ateistów, też naglę przekonało się, że boga niema i co? Mówiąc szczerze mam to gdzieś. Z bogiem czy bez boga i tak jestem głupim kurduplem w tym świecie.
"Boga niema! Hulaj dusza!" - ojcowie zaczynają gwałcić córki, matki synów, a wszyscy się zabijają. Ludzie naprawdę mają ciekawsze rzeczy do roboty...
A tak w ogóle to niby w jaki sposób, ktoś miał by w 100% udowodnić nie istnienie boga, tak aby wszyscy przyjęli to za prawdę ?

Cytat:Jeśli chodzi o wspomniane wcześniej ludy Ameryki Płd., ale i inne. Radzę obejrzeć "Apocalypto" Mela Gibsona i poważnie się zastanowić nad słowami, które wypowiada najwyższy kapłan podczas składania ofiar ich bogu słońcu.


Film oglądałem. Dla mnie był to dowód na to w jaki sposób za pomocą sztuczek można sterować ludźmi. Podobnie było w Europie (KRK), Egipcie (Faraon) itd. (W sumie filmów Gibsona nie lubię za bardzo ale to Apocalypto fajnie trzymało w napięciu.)

Cytat:A i może by była większa tolerancja wśród ludzi na poglądy innych i ludzie by myśleli a nie przyjmowali bezmyślnie nauki kościołów.


Czym jest ta uwielbiana przez was wszystkich tolerancja? Tolerancja to slogan 21 wieku, który doprowadza mnie do irytacji. Czy sama tolerancja nie jest przypadkiem nietolerancyjna - przecież nie toleruje nietolerancji, prawda? Poza tym wszystko musi mieć swoje granice. Zrozumcie to raz na zawsze, że tolerancja to puste słowo, które nic sobą nie reprezentuje. Sam kiedyś używałem tego słowa - powtarzałem za innymi bezsensu.

Pozdrawiam
Data: 11 lut 2009, o 23:00
 
Temat: Wiara
Forum: Wiara
Wiadomości: 38
Wyświetlono 696

Jaki dzień jest święty ? - Szabat

Zibi .
Jest zasadnicza różnica pomiędzy przepisami rytualnymi i Prawem Bożym.
Czy nie widzisz tego.PRAWO BOŻE NIE JEST PRZEPISEM RYTUALNYM NAWET W MYŚŁ KrK-ego
Tę różnicę wykazał Ap.Paweł.Napisał wprost,że obrzezanie (RYTUALNE) nie ma żadnego znaczenia tylko prawo Boże (JAKO COŚ INNEGO)ma znaczenie.

To teraz ja przytoczę kilka cytatów świadczących ,że nie ma co doszukiwać się Biblijnych potwierdzeń co do zmiany soboty:

KOŚCIÓŁ KATOLICKI
„Możesz przeczytac Biblię od księgi Genezie do księgi Objawienia ,a nie znajdziesz ani jednej linijki mówiącej poświęceniu niedzieli.Pismo Święte popiera święcenie soboty.Jest to dzień ,którego my (Katolicy) nigdy nie święcimy”
(Kardynał Jakub Gibbons-Wiara naszych ojców str.111)

KOŚCIÓŁ PREZBITERIAŃSKI
„Chrześcijański sabat (niedziela) Nie jest wspomniany w Piśmie SŚw i nie był przez pierwotny Kościół nazywany sabatem.”
(Dwight’s theology tom 4 str 401)

KOŚCIÓŁ BAPTYSTÓW
„Przykazanie o swięceniu soboty nadal obowiązuje,Ale ten sabat nigdy nie był niedzielą…Gdyby szabat został zniesiony z siódmego dnia na pierwszy zostałoby to triumfalnie ogłoszone…Gdzie możemy przeczytać coś na temat tej zmiany/Nie w Nowym Testamencie,absolutnie nie.Nie ma żadnego dowodu Pisma o zmianie sabatu z siódmego dnia na pierwszy dzień tygodnia”
(Dr. Edward T Hiscox –The Baptism Manual)

KOŚCIÓŁ CHRZEŚCIJAN
“Nigdy nie było żadnej zmiany sabatu z soboty na niedzielę .Nie ma żadnego miejsca w Biblii z taką wzmianką o takiej zmianie”
(First Day Observance)

KOŚCIÓŁ EPISKOPALNY
„Czy jest jakiekolwiek polecenie w N.T.-cie aby zmienić dzień tygodniowego odpoczynku z soboty na niedziele ?Nie ma żadnego.
(Manual of Chrystian Doctrine str127)”

KOŚCIÓŁ METODYSTÓW
“Rozważ sprawę niedzieli…,nie ma żadnego fragmentu mówiącego chrześcijanom ,aby święcili ten dzień,albo zmienili żydowski szabat na ten dzień”
(Chrystian Advocate 2 lipca 1942)

KOŚCIÓŁ LUTERAŃSKI
„Święcenie dnia Pańskiego (niedzieli) Nie jest oparte na jakimkolwiek przykazaniu Bożym ,ale na autorytecie Kościoła”
(Augsburg Confession of faith-Augzburskie wyznanie wiary cytowane w Catholic Sabath Manual cz.2 rozdz 1 par.10)

Oraz

SŁOWNIK
„Myśl o formalnym zastąpieniu przez Apostolski autorytet dniem Pańskim (niedzielą) żydowskiego sabatu …i przeniesienie na ten dzień w jakiejś duchowej formie sobotnich nakazów i zobowiązań zakreślonych czwartym przykazaniem ,nie ma żadnej podstawy ani w Piśmie Świętym ani w starożytnym chrześcijaństwie.”
(Sir William Smith i Samuel Cheetgam –A Dictionary of Chrystian Antigues t2 str 182,par. “sabath”)

„Pytanie: czy w jakiś inny sposób można dowieżć ,że Kościół ma moc ustanawiac święta i dni uroczyste?
Odpowiedź: Gdyby nie miał takiej mocy nie ustanawiałby zachowywania niedzieli pierwszego dnia tygodnia w miejsce soboty,siódmego dnia,dokonując zmiany ,KTÓRA NIE MA AUTORYTETU PISMA ŚWIĘTEGO ”
(Stephan Keenan ,Dotctrinal Cathechism s174)
za:
Apokalipsa –Antonii Godek wyd Znaki czasu str 183
Data: 2008-02-27, 15:01
 
Temat: Jaki dzień jest święty ? - Szabat
Forum: Święta
Wiadomości: 429
Wyświetlono 10182

znaki czasu

Cytat:
ŚLEPI WIDZĄ
GŁUSI SŁYSZĄ
NIEMI MÓWIĄ


Czy to mogą być jakieś znaki czasu
Data: Sro Lis 12, 2008 15:25
 
Temat: znaki czasu
Forum: Wiara i Prawda
Wiadomości: 5
Wyświetlono 591

Adoracja Najświętszego sakramentu

W tym, co proponowałem, nie ma ani krzty egocentryzmu. W proponowanej formie adoracji dostrzegam raczej pewne elementy kwietyzmu. Bóg interesuje się życiem człowieka, wchodzi w jego historię i działa w tej historii. Bóg nie jest Bogiem dalekim, lecz zawsze obecnym, zawsze bliskim, troszczącym się o to, co dla nas najlepsze. Dlatego uważam proponowaną formę adoracji za rodzaj odcinania się od Boga obecnego także pośród wydarzeń życia, znaków czasu; działającego poprzez te wydarzenia i znaki, poprzez różne osoby. Bóg chce działać poprzez nasze myśli, słowa i czyny. Stąd też adoracja Najświętszego Sakramentu nie może odcinać się od rzeczywistości, w której żyje człowiek.
Muszę stwierdzić, że związany jestem z inną formą duchowości niż ta, która została przedstawiona, a która - moim zdaniem - nie bardzo odpowiada temu, kim w istocie jest Bóg i w jaki sposób wyraża się Jego obecność w naszym życiu.
Data: Sro 01 Sie, 2007 23:24
 
Temat: Adoracja Najświętszego sakramentu
Forum: Nasza wiara
Wiadomości: 14
Wyświetlono 2659

Zły dotyk

takie dziecko jest w stanie to ukryć, a rodzić może tego nie zuważyć, nawet jeśli są jakiś "znaki" i nigdy się niedowie, zwłaszcza gdy w domu nie ma atmosfery ogólnego zaufania i poczucia bezpieczeństwa; a żyjemy w czasach gdzie mamy mało czasu dla siebie by chwilę pobyć, nie mówiąc o wnikliwszej obserwacji;
najtrudniej już, gdy dziecko dorośnie i uświadomi sobie o co chodziło i powiedzmy, że przestanie sie nawet obwiniać, to najtrudniej mu wybaczyć takiej osobie, która go skrzywdziła, szczególnie gdy jest to ktoś z rodziny...
Data: Czw 07 Cze, 2007 16:09
 
Temat: Zły dotyk
Forum: Ciekawe Tematy
Wiadomości: 23
Wyświetlono 2554

Tengwar i Elendili: dlaczego używamy liter elfickich?

ile zajęło hmmm
list od kumpla zajmował ponad 2 strony (zeszytowe b5 )
problem jednak polegał na tym, ze miałam nie wszystkie literki wyjaśnione, nie miałam ani rz, sz, cz, dz więc tłumaczyłam po literce pisząc na kartce obok i wstawiając ... jak nie wiedziałam co to za literka, a potem dopasowywałam resztę literek
po ponad godzinie z przerwami, bo to człowiek nerwowo czasem wysiadał, miałam wszystko przetłumaczone i dopisane kolejne znaki do swojej listy

tego samego dnia ja pisałam list, najpierw po polsku (normalnie) (2strony), a potem na kolejnej kartce tengwarem, oj napisanie zabrało mi mnóstwo czasu, coś koło dwóch godzin. Ale było i dość wyraźnie chociaż byłabym święcie przekonana, ze on nie będzie wstanie się rozczytać

a co było potem, chyba pisałam rożne, dłuższe rzeczy z użyciem tengwaru i tak jakoś.. ale już wprawa była, najgorszy był 1 raz chociaż dał satysfakcje oj dał
Data: 11-02-2006, 11:02
 
Temat: Tengwar i Elendili: dlaczego używamy liter elfickich?
Forum: Alfabety i pisma
Wiadomości: 38
Wyświetlono 10719

Szpiedzy w Śródziemiu!!!

Arturius raz jeszcze spojrzał na ostrze, na pokrywające je znaki, a następnie podał je Castamirowi.
- Proszę, czyń z nim, co uważasz za właściwe.

[Co by nie było zbyt krótko i dwulinijkowo, mam mały komunikat. Po rozważeniu różnych za i przeciw chyba lepiej napisać o tym wcześniej. Lórin poinformował mnie, że nie znajdzie czasu na grę. Wobec tego postanowiłem, że niezależnie od działań mafii i strażnika, stanie się on dodatkową ofiarą pierwszego ataku. Ale na razie udawajcie, że jeszcze o żadnych atakach mafii nie wiecie . Informuję o tym, żeby nie było pretensji, że mafia albo strażnik "stracili akcję", bo ich cel i tak by odpadł/mimo to odpadł*.]
* - niepotrzebne skreślić **
** - ale nie na monitorze!
Data: 22-09-2006, 20:45
 
Temat: Szpiedzy w Śródziemiu!!!
Forum: Gospoda O Której Nie Dało Się Zapomnieć
Wiadomości: 784
Wyświetlono 92747

Adoracja Najświętszego sakramentu

Cytat: Dlatego uważam proponowaną formę adoracji za rodzaj odcinania się od Boga obecnego także pośród wydarzeń życia, znaków czasu; działającego poprzez te wydarzenia i znaki, poprzez różne osoby. Bóg chce działać poprzez nasze myśli, słowa i czyny. Stąd też adoracja Najświętszego Sakramentu nie może odcinać się od rzeczywistości, w której żyje człowiek.

Cytat: Muszę stwierdzić, że związany jestem z inną formą duchowości niż ta, która została przedstawiona, a która - moim zdaniem - nie bardzo odpowiada temu, kim w istocie jest Bóg i w jaki sposób wyraża się Jego obecność w naszym życiu.możesz rozwinąć..
Data: Czw 02 Sie, 2007 00:13
 
Temat: Adoracja Najświętszego sakramentu
Forum: Nasza wiara
Wiadomości: 14
Wyświetlono 2659

Jak postępować z miesięcznym dzieckiem?

dżo, Jaś przez pierwsze 6 tygodni swojego życia wisiał mi na cycu praktycznie non stop, spał w trybie 15/15, tzn takie miałam wrażenie, że 15 min czuwa, a 15 śpi, oczywiście na cycu, bo jak się go tylko odłożyło, to zaraz się wybudzał. Zrobienie siku było dla mnie luksusem nie do opisania Jak to sobie przypomnę, to nie wiem, jak dałam radę. Potem stopniowo interesował się coraz bardziej otoczeniem, przerwy między karmieniami się wydłużały, a sen stawał się mocniejszy i można było go bez problemu odkładać. Od kiedy zaczął pełzać mając 4,5 miesiąca to już było całkiem nieźle, miałam coraz więcej czasu na inne rzeczy. Jaś zasypiał przy piersi aż do niedawna, kiedy to zaczął dawać mi drobne znaki, że jest gotowy do samodzielnego zasypiania, nauka poszła w miarę gładko i teraz najczęściej zasypia sam w łóżeczku, bez żadnych ceregieli, po prostu odkładam go i wychodzę, co niedawno wydawało mi się totalną abstrakcją
Data: 2009-04-24, 21:21
 
Temat: Jak postępować z miesięcznym dzieckiem?
Forum: Wiek niemowlęcy
Wiadomości: 23
Wyświetlono 517

Ulubiona postać

Trudno mi wybrać jedną jedyną tolkienowską postać, więc... Z hobbitów - filmowy Sam, a mój ulubieniec to Pippin. Daje się we znaki krew Tuków, oj daje...

Lubię Gimlego, niektóre fragmenty Legolas-Gimli są komiczne To jeden z moich ulubionych bohaterów, choć spotkałam się z opiniami, iż G. ma o sobie zbyt wysokie mniemanie, czyli kolokwialnie pisząc, jest nadęty, absolutnie sią z tym nie zgadzam.

Błagam, to wygląda jak skorek przywalony żelazną kulą...

Aragorn, to wiadomo Ale wolałam go jako włóczęgę, nie Króla. To znaczy Królem był na pewno wspaniałym, ale zanim stał się królewski, podobała mi się zwłaszcza ta włóczęgowska szlachetność

Gandalfa uwielbiam. Szczególnie w Hobbicie, bo tam miał więcej czasu na dobry humor
Data: 17-01-2009, 21:10
 
Temat: Ulubiona postać
Forum: Tolkien: Hobbit i Władca Pierścieni
Wiadomości: 327
Wyświetlono 95063

Pochwycenie

Cytat: nie widzę powodów dla, których miłoby ono mieć miejsce przed objawieniem się antychrysta

Cytat: Przeczytaj Ewangelie Jana 14:1-3 to wystarczy aby zaufac.
Przeczytałem ten werset jeszcze raz

Cytat: Sekretne jest dlatego, że wg. tej teorii żadne znaki go nie poprzedzą i może się wydażyć w każdym momencie, a Pismo jasno mówi o znakach zapowiadających przyjście Pana

No tak - o 2 znakach: Jonasza i przygotowaniu miejsc w domu Ojca. Mieszkania w domu ojca sa juz gotowe od czasu smierci Pana Jezusa na Golgocie. Wszystkie znaki poprzedzajace pochwycenie sie juz wypelnily dlatego juz za czasow Pawla czekano Pana przychodzacego po swoich. I slusznie. Mam nadzieje ze Pan Jezus przyjdzie jeszcze dzis - Pan nie odwlacza z przyjsciem.
Data: Wto Maj 05, 2009 00:38
 
Temat: Pochwycenie
Forum: Eschatologia
Wiadomości: 101
Wyświetlono 4081