[Orange.pl] odstąpienie od umowy w terminie 10 dni,

Art. 7 ust. 3 ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów brzmi następująco: W razie odstąpienia od umowy umowa jest uważana za niezawartą, a konsument jest zwolniony z wszelkich zobowiązań. To, co strony świadczyły, ulega zwrotowi w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu. Zwrot powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie czternastu dni. Jeżeli konsument dokonał jakichkolwiek przedpłat, należą się od nich odsetki ustawowe od daty dokonania przedpłaty. Pojawia się pytanie czy dokonany przez Ciebie zwrot został dokonany w stanie niezmienionym. Generalnie dokonane przez Ciebie zmiany polegające na zdjęciu folii (nie wierzę w bajki o jej odpadnięciu) należy uznać za mieszczące się w zakresie "zwykłego zarządu", tym niemniej interpretacja tego przepisu przez przedsiębiorców jest bardzo restryktywna - uważają oni z reguły, że z rzeczą przed wykonaniem prawa odstąpienia od umowy nie wolno Ci nic robić. Ot rozpakować, popatrzeć i tyle. Piszę to jako prawnik, który o umowach zawieranych na odległość napisał doktorat. Pozdrawiam.
Data: 2009-03-27, 13:28
 
Temat: [Orange.pl] odstąpienie od umowy w terminie 10 dni,
Forum: Oferta abonamentowa
Wiadomości: 6
Wyświetlono 706

 

Pytania do Burmistrza

Szanowni Państwo,

Po rozmowie z Panią Prezes Kolei Mazowieckich otrzymałem jednoznaczną informację, że w najbliższym czasie spółka nie przewiduje zmian z strefach opłat za bilety. Niestety spółka planuje kilkuprocentową podwyżkę biletów (głównie z powodu wzrostu cen energii el.). Jednocześnie po wprowadzeniu 1 stycznia br. rozszerzenia obowiązywania biletu ZTM poza granice W-wy, spółka KM musi dokładnie zbadać wpływ tej zmiany na swój budżet (ZTM płaci KM za pomniejszone wpływy z tytułu kupowania przez pasażerów biletu ZTM - zamiast KM). Dlatego też, Pani Prezes zdeklarowała nie natychmiastowe, ale możliwie szybkie przystąpienie do rozmów na temat dalszego rozszerzenia wspólnego biletu na Brwinów, Milanówek i Grodzisk M. Jednocześnie zaznaczyła, że należy się spodziewać wyższych niż dla Pruszkowa i Piastowa opłat np. ze względu na większą odległość Brwinowa od W-wy (samorządy w tej kwestii podpisują stosowne umowy z ZTM).

Z posiadanych informacji np. samorządy Pruszkowa i Piastowa płacą za 1pociągokilometr – 1km przejechany przez pociąg w granicach danej gminy, ok. 13,5 zł. i jest to stawka osiągnięta po bardzo trudnych negocjacjach.

Ponadto Koleje Mazowieckie planują w najbliższym czasie ogłosić przetarg na nowe składy pociągów tak aby rozładować tłok, szczególnie na naszej linii do Grodziska Maz. Obecnie KM wypożyczają kilkadziesiąt jednostek, tak aby móc wprowadzać nowe połączenia oraz rozładowywać poranny i popołudniowy tłok.

Jednocześnie poprosiłem Panią Prezes o możliwie szybkie zakończenie budowy parkingu przy ul. Grodziskiej (tak bardzo potrzebnego i długo oczekiwanego), jak wiemy, którego budowa została wstrzymana przez skargę złożoną przez jednego z naszych mieszkańców. Otrzymałem zapewnienie, że tak szybko jak to będzie możliwe KM otworzy parking dla podróżnych.

Dziękuję za wszystkie przesłane maile i posty,
Data: Pn lut 09, 2009 12:01 pm
 
Temat: Pytania do Burmistrza
Forum: Pytania do Burmistrza
Wiadomości: 22
Wyświetlono 1462

Forum ogólne

hejka
miałam iść do lekarza a nie poszłam - spałam jak zabita - normalnie koszmar , bo wstałam jak juz lekarze mieli skończone.
jak wstane rano to sie przejdę - mam nadzieję że nie za śpie

Zła jestem bo mój "M - chciał wziaść wolne w pracy żeby mi pomóc - a tu ZONK
P. kierowniczka stwierdziła że za mało osob w pracy a za dużo samochodów do załadowania - to panowie co mają w tym tygodniu 2 zmiane - przyjdą również na 1 zmianę + zostając swojego 8 godzin od 14 do 22
tylko że te osoby co mają tą 2 zmiane przyjdą na 1 + zostaną na 2 - to pierwsze 8 godzin będzie jak GN ( godziny nadliczbowe )
a jaki morał z tego wyszedł ? że cholipcia mój "M" włąśnie zaliczył się do osób co będą zapiepszać na 2 zmiany
jak mi dzisiaj zadzwonił i powiedział to myślałam że pojdę specjalnie na piechotę do tej durnej baby i jej oczy wydrapie...
najgorsze jest to że nie może jej odmówić bo takie są zasady - było przy podpisywaniu umowy ( tam nie ma 3 zmian są tylko 2 zmiany - więc takie zasady
chciał mi pomóc - a nie może - jednym słowem klapa
ciekawe ile tak będą musieli zaiwaniać

troszkę sie wściekłam ale ja nic nie mogę w tym kierunku zrobić - chciaż bardzo dobrze sie czuje,i nie wymagam aż tak bardzo żeby 2 osoba przy mnie musiała siedzieć.

młody siedzi w łóżeczku - całe szczęście że on nie wymaga noszenia na rączkach...
a przebrać pampersa też przecież daję rade - kładzie się w łóżeczku i wtedy go przebieram.
Moja córa jak wraca ze szkoły wtedy przejmuje wszystko - chociaż ona ma az 10,5 - ale jest nie źle obrotna
potrafi nawet obiad ugotować
a w niedzielę ugotowała gulasz - mój "M" jej pomagał - pokroił mięso , i przy smażeniu żeby się nie poparzyła
ale było smaczneeeee
Data: Wt mar 17 2009, 04:39
 
Temat: Forum ogólne
Forum: Forum ogólne
Wiadomości: 165
Wyświetlono 1684

Forum ogólne

Cytat:Ewisko możemy sobie pisać i krzyczeć co chcemy, żaden argument nie zostanie przyjęty.
Prawda niestety jest taka że te dzieci muszą po prostu iść szybciej do pracy i tyle. Nasze społeczeństwo się starzeje i niedługo nie będzie kasy na emerytury.
"wyrównywanie szans, blablabla" - to tylko mydlenie oczu. Ale co mają wprost rodzicom powiedzieć że nieważne co zrobią, i tak ich dzieci potrzebne są jako woły robocze?



Dokładnie tak jak piszesz...
Ja się cieszę,że moje dziecko jeszcze rok dłużej będzie cieszyć się dzieciństwem.

Tak samo zmiany godzin uczęszczania dzieci do przedszkoli w niektórych miastach ( podpisywanie indywidualnej umowy na ile godzin zapisujemy dziecko), to też przecież niedbanie o dobro rodziców ani dzieci ,tylko próby maksymalnego zaoszczędzenia czyt. redukcji etatów....

Szkoły są kompletnie nieprzygotowane,moja ciocia pracuje w jednej z podstawówek w okolicy,najprawdopodobniej tam będzie uczęszczać Ola.
Szkoła ta już kilka lata temu przejęła uczniów z innej podstawówki zmienionej na gimnazjum.
Jest przepełniona i tak ,nie mówiąc już o nieprzystosowaniu nawet ze strony technicznej.

Polska zasada-jakoś to będzie.
Data: Pt mar 20 2009, 20:33
 
Temat: Forum ogólne
Forum: Forum ogólne
Wiadomości: 19
Wyświetlono 308

Cyfra

Oto treść wiadomości wysłanej do Cyfry:
16 marca nastąpią zmiany w pakietach poprzez dodanie do pakietów z Plusem tj;podstawowego i komfortowego odpowiednio kanału Kino Polska i Filmbox.
Czy ta zmiana dotyczy też pakietów bez Plusa?
Drugie pytanie to:
Korzystam obecnie z promocji po przedłużeniu umowy -50% zniżki za pakiet w moim przypadku jest to pakiet komfortowy.Czy mogę przejść na pakiet z Plusem tj: Komfortowy +,nie tracąc tejże promocji?Zaznaczam że taka modyfikacja jest możliwa przez ICA Cyfry+ i jak by nie było przechodzę na pakiet wyższy od obecnie abonamentowanego.
Proszę o rzetelną odpowiedź.
Pozdrawiam

I odpowiedź

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, że od 16.03.2009 roku kanał Kino Polska wejdzie w skład pakietu Podstawowego+, zaś kanał Filmbox - Komfortowego i Komfortowego+.

Dodatkowo wyjaśniam, że może Pan dokonać zmiany posiadanego pakietu Komfortowego na Komfortowy+ bez utraty promocji (będzie ona obowiązywać także w przypadku pakietu z plusem).
Ww. modyfikacja jest bezpłatna i nie powoduje dodatkowych zobowiązań względem CYFRY+. Opłata za ww. pakiety jest taka sama i wynosi 60 zł miesięcznie.

Zmiany pakietu można dokonać telefonicznie w Centrum Telefonicznym Abonentów pod numerem tel. 0 22 310 45 45 lub 0 801 066 066, bądź wysyłając zgłoszenie faksem lub listem. Może Pan również wyrazić chęć zmiany pakietu w e-mailu zwrotnym, bądź wprowadzić ww. modyfikację samodzielnie po zalogowaniu się do Internetowego Centrum Abonentów (http://www.ica.cyfraplus.pl).

Tak więc, można zmienić pakiet na tan z plusem i dalej korzystać z promocji.Ja już tak zrobiłem
Data: 8 mar 2009, o 12:37
 
Temat: Cyfra
Forum: Cyfra
Wiadomości: 3231
Wyświetlono 229033

Lubelskie

Jusiu cieszę się,że wróciliście do domku :D :D :D

Blogu jeszcze nie ogladałm uczynie to jutro :D

Madlenko,Jusiu podziwiam czuprynki waszych Mikołajków

Pisałm Wam już, że w poniedziałek wyjeżadzam na szkolenie do Szczyrku a dzis sie dowiedziałam że to szkolenie ma na celu zmiany reorganizacyjne w firmie.Podcas mojej nieobecności na macierzyńskim firmy się połaczyły są nowi Dyrektorzy juz nie ma dyrektora który mnie przyjmował do firmy 3,5 roku temu nad czym bardzo a to bardzo boleję super człowiek.I teraz mają wszystko przeoranizować do września pożegnać się z niektórymi tu mam na myśli podziękować im za współpracę czyli rozwiązać umowy..A ja nigdy nie chciałm się pchać wyżej jak był jakiś konkurs na wyższe stanowiska bo zawsze wychodziłam założenia,że mam męża i nie mogę pozwalać sobie na ciągłę wyjazdy itd...Nawety mój kierownik jeszcze na początku tamtego roku kazał mi startować na Kierownika a ja niechciałam, bo rodzina itd....Ale się pożaliłam :( -także być może bede juz Oliwka w domciu jak mnie nie zwolnią....w przyszłym tygodniu ale z drugiej strony chyba nie mam czego się obawiać bo wyniki zawsze miałam dobre .Także takie kwiatki wynikły.

Madlenko byłaś już u naszej gin :?:
Data: Cz lip 07 2005, 23:13
 
Temat: Lubelskie
Forum: Lubelskie
Wiadomości: 4016
Wyświetlono 87631

Lubelskie

hejeczka...

i od nas 100 lat dla MAciulka <kiss1>

Solagne.. ja też pracowałam w Centertelu na słuchawce
, tylko na pół etatu tj 4 godziny i miałęm dosyć... tragedia,najgorsze to te zmiany nocne i praca w weekandy i święta :?
ale słyszałam, że ludzie w końcu podostawali umowy na stałe, to prawda?

ja też znalazłam Marysię, bo Mikołajek siedział w weekand pod taką samą moskitierką, żaden komarek nie ugryzł :D

Violu1001..piękna fotka Kamilki..piękna [smilie=buja_w_oblokach.gif]

Kata... Mikołajek ma podobne włoski do Twojego, królewicza... :D :D :D jaki Dorianek mluteńki był, jak się urodził, ciudo małe [smilie=buja_w_oblokach.gif]

fotki w galerii przecudowne :D

Mikołaj dzisiaj zasnął mi w kąpieli, leżał sobie na leżaczku i "przydusił komara" i ze szczęścia się usmiechał, żadne pluskanie go nie obudziło...
a ubieranie po kąpieli pierwszy raz odbyło się bez płaczu

Bella Kinia śliczna [smilie=buja_w_oblokach.gif] , taka laleczka
Data: Cz cze 09 2005, 00:14
 
Temat: Lubelskie
Forum: Lubelskie
Wiadomości: 11945
Wyświetlono 624842

Forum ogólne

Witam nowe stycznióweczki, orzeszka i Maje i :!:
gapi, dziekujemy za mile slowa :D . pewnie juz i tak wszystkie jestesmy przekonane, ze nasze dzidziusie beda wyjatkowe :wink: . I na pewno beda!

A dzis obudzilam sie, patrze, a ja mam oczy zamkniete :? . Patrze jeszcze raz, a to mroz na szybie... 8O . A ze mamy w jednym pokoju okna dachowe, to wygladalo to naprawde dramatycznie. Teraz na szczescie slonko juz to stopilo, ale temperatura jest nadal imponujaca... A tu trzeba wyjsc! W kazdym razie, naszykowalam juz czerwony berecik (zeby pasowal do czerwonego nosa), kolorowy szalik, plaszczyk i rekawiczki. Nie mam zamaru marznac, juz wczoraj sie wyziebilam :evil: Dobrze, ze plaszczyk jest szeroki, bo inaczej, to nie wiem, w co bym sie ubrala...

Wczoraj wybralam sie do fryzjera (oczywiscie po serii Waszych postow na ten temat) i zazyczylam sobie zmiany fryzury na awangardowa i asymetryczna - a co! :D. Taka bardzo awangradowa to ona znowu nie jest, a i ta asymetria raczej symboliczna, ale w pelni mi to wystarcza. Polecam na porawe humoru!

A teraz pedze do banku (oczywiscie nie podpisalam nowej umowy na karte) i do szpitala do kolezanki - lezy biedactwo na gin-pol. i dzis ma sprawdzenie drożności jajowodów. Juz od dawna stara sie o dzidziusia i nic...Az mi troche glupio isc na ten odzdzial z wielkim brzusiem, ale coz - nie przestaje wierzyc, ze i im sie w koncu uda :!: To przykre, bo znam juz coraz wiecej par, ktore bardzo by chcialy fasolke i moga :cry:
Powinnysmy szalec ze szczescia dziewczyny i kochac brzusie do szlenstwa! :P
No to trzymcie sie cieplutko
Data: Wt paź 12 2004, 11:28
 
Temat: Forum ogólne
Forum: Forum ogólne
Wiadomości: 19794
Wyświetlono 631959

Forum ogólne

Kiszko, tak, tak, chodziło mi o inne wątki w NOWORODKU oczywiście. Jestem czasem zakręcona jak ślimak. :wink: Co do piersi, to nie wpadaj w panikę na zapas. To mogą być zwykłe tzw. pajączki, czyli jakby właśnie popękane naczynką. Mam takie od lat na łydkach. Nic z nimi nie robię prawdę mówiąc. Poddałam się. Ale w lecie na opalonej skórze nie widać ich za bardzo.

Kn - zmiany nastrojów się zdarzają na szczęście nie za często, a jeśli już to wieczorami. Zdrady bym chyba nie przeżyła i nie wybaczyła. Dawno temu zerwałam z tego powodu zaręczyny i jestem na to szczególnie uczulona. Nie zaufałabym człowiekowi już więcej po prostu, więc jaki sens miałoby wspólne bycie dalej ? To indywidualna sprawa. W każdym razie nikomu nie życzę :!:

Goseto - don't worry, ja już mam na koncie co najmniej 11 kg :oops: :cry: :!:
A w kodeksie pracy rzeczywiście jest tak, że trzecia umowa powinna być na czas nieokreślony. Nawet jak nie jest w niej to napisane, to jeżeli dwie poprzednie miały ciągłość, to ta trzecia i tak ma skutki prawne umowy na czas nieokreślony. Tak mówi nowy kodeks. A co do powiadamiania o ciąży - przyjęte jest informowanie do końca trzeciego miesiąca. Nie masz natomiast takiego obowiązku i z zatajenia tego faktu prawnie nic nie wynika oprócz ewentualnie głupiej sytuacji. Nie mogą Ci wtedy z tego powodu umowy anulować i Cię zwolnić. Różne układy i zasady panują w firmach, zwłaszcza prywatnych, ale prawo obowiązuje wszystkich.
Byłaś od początku ciąży na zwolnieniu od gina? Jeśli tak, to ciążę na takim zwolnieniu oznacza się specjalnie literą B. Kadrowcy wtedy już wszystko wiedzą i nawet nie żądają osobnego zaświadczenia o ciąży. Zastanów się czy coś takiego nie miało miejsca u Ciebie, bo może sprawa się już dawno wysypała. :wink:

Pozdrowienia dla wszystkich i witam mamy powracającepo przerwie.
Data: Śr paź 20 2004, 10:36
 
Temat: Forum ogólne
Forum: Forum ogólne
Wiadomości: 21097
Wyświetlono 536946

Organizujemy się

też niestety się tego obawiam że donald ma pewnego prezydenta 2010 .. dostanie gigantycznie pieniądze na kampanie - genialny PR ... i darmowe wsparcie najlepszych agencji reklamowych w europie, a wszystko to pewnie za bardzo szybkie wprowadzenia pl do strefy euro, prywatyzację resztek polskiego górnictwa, energetyki stoczni oraz podpisania umowy na kilka atomówek od żabojadów.

Niestety polityka przypomina gigantyczne przedsiębiorstwo - nikt z pracowników najniższego szczebla nie jest w stanie podskoczyć właścicielowi. Nie wyobrażam sobie aby ktokolwiek z pracowników najniższego szczebla został nagle właścicielem przedsiębiorstwa. Zostają tylko pozory: pozory wyborów, pozory demokracji, pozory wolności, pianie na forach internetowych i pogawędki przy piwie. Jeżeli nie podpiszesz umowy z właścicielem nie będziesz miał możliwości bycia w zarządzie i tyle. Można jedynie liczyć na kogoś kto złamie umowę i pokaże wszystkim pracownikom jak działa to przedsiębiorstwo i jak bardzo mocno ich dyma - wtedy właściciel może uciec - i ogłosić upadłość firmy - to się nazywa nie inaczej jak rewolucja. Bez rewolucji żadne zmiany w PL nie będą zmianami tylko pozorami zmian.
Data: 22:19, 26 Mar '09
 
Temat: Organizujemy się
Forum: Autorskie
Wiadomości: 53
Wyświetlono 2611

[Netia] Zmiana umowy na telefon+internet - prośba o opinie

Witam!
Od miesiąca przedstawiciele Netii już z 3-4 razy "namawiali" nas na zmianę dotychczasowej oferty na nową - nie zdążyłem jeszcze wniknąć w szczegóły, jednak po dzisiejszym kolejnym złożeniu przez nich oferty postanowiłem zasięgnąć więcej informacji od Was, forumowicze, czyli zdecydowanie bardziej niezależnych źródeł niż infolinia operatora.

Aktualna sytuacja wygląda tak: telefon stacjonarny w TP (abo standard + preselekcja z wliczonymi bodajże 60 minutami) + łącze BSA 1Mbits w ramach ubiegłorocznej promocji "Zawsze dobra cena"; dostęp poprzez własny router ADSL.
Przedstawiciel Netii wpadł dzisiaj osobiście i namawiał do zmiany w/w na nową ofertę dostępną od marca br., tj. Szybki Internet 2Mbits + Lepszy Telefon na linii Netii.

Zastanawiają mnie ewentualne dodatkowe jednorazowe opłaty do poniesienia w ramach zmiany, terminy przenoszenia numeru z TP do Netii, jakość świadczenia obu usług już na linii Netii, no i "haczyki". Przedstawiciel ponadto zaoferował do tej umowy w cenie 1 zł zestaw 2 słuchawek bezprzewodowych marki (uwaga!) DECT - tu wzbudził moje podejrzenia. Poza tym, w przypadku zamówienia przez WWW można przez 2 pierwsze miesiące zapłacić tylko 1 zł abo za internet - ale czy będzie to dotyczyły także naszej sytuacji czy tylko nowych abonentów? Jeśli to pierwsze, to nie opłaci się podpisywać nowej umowy osobiście poprzez przedstawiciela (w końcu zaoszczędzona ponad "stówka" piechotą nie chodzi).
Regulaminy upublicznione na www.netia.pl nie wyjaśniają jednoznacznie wątpliwości w przypadku klientów, którzy już korzystają z usług - są jasne za to dla nowych klientów. Stąd też moja prośba zwłaszcza do osób, które już przerabiały powyższy temat bądź również przymierzają się do zmiany, o wszelkie uwagi i opinie.

Z góry dzięki za pomoc!
Data: 2009-04-06, 15:59
 
Temat: [Netia] Zmiana umowy na telefon+internet - prośba o opinie
Forum: Sieci stacjonarne i Internet
Wiadomości: 8
Wyświetlono 469

Internet Orange Freedom PRO - CDMA - pierwsze wrażenia

Cytat:
A jak będzie zasięg sieci to można korzystać, gdzie tylko się da.

Cytat:
§ 12
Warunki zawarcia Umowy
1. W celu zawarcia umowy Klient zobowiazany jest do wskazania lokalizacji zakonczenia sieci, w której istnieje potwierdzona przez
Operatora techniczna mozliwosc swiadczenia Usługi.
2. Abonent zobowiazany bedzie do korzystania z Usługi jedynie we wskazanej lokalizacji zakonczenia sieci, takze wtedy gdy ze wzgledu
na uwarunkowania techniczne mozliwe jest korzystanie ze swiadczonej usługi poza miejscem stałej lokalizacji. W uzasadnionych
przypadkach, w szczególnosci w przypadkach, o których mowa w § 11 ust. 4 Regulaminu, Abonent ma prawo do zmiany wskazanej
lokalizacji zakonczenia sieci, jezeli Operator wyrazi na to zgode i spełniony zostanie wymóg, o którym mowa w ust. 1 powyzej.



Wypisz,wymaluj Sferia.
Abonent jest zobowiązany do korzystania w danej lokalizacji,ale nie grożą żadne sankcje za używanie w innych miejscach.
Data: 2008-12-11, 11:38
 
Temat: Internet Orange Freedom PRO - CDMA - pierwsze wrażenia
Forum: Internet Orange Freedom PRO - CDMA
Wiadomości: 286
Wyświetlono 18964

AnyData ADU-E100D zamienię na Axesstel MV140A lub ADU-530C ?

Ostatecznie udało mi się dokonać modernizacji sprzętu o jakiej wcześniej myślałem.
Zmiana nie jest zamianą wprost, ale efekt podobny. Otóż zdecydowałem się na podpisanie umowy abonenckiej na tzw. Internet Mobilny z modemem ADU-520C. Decyzję podjąłem po wcześniejszych telefonicznych konsultacjach z BOA. Konsultant, dostępny pod numerem 5555, zapewnił mnie o możliwości zamiany dotychczasowej starej taryfy XL związanej z modemem ADU-E100D na znacznie tańszą taryfę Night, który miałby być moim drugim abonamentem.
Tu muszę jednak opisać sposób w jaki można tego dokonać.
Nie zrobisz tego bezpośrednio w salonie Sferii. Próbowałem na Wileńskiej i na Dzielnej. Panienka rozłoży ręce i powie: nie ma takiej możliwości. Można taki zabieg zmiany warunków abonamentu przeprowadzić telefonicznie z BOA pod tel. 5555. Umowę do podpisu otrzymasz pocztą. Musisz jednak być cierpliwy, moja umowa wysłana 18.XI.2008r. doszła 3.XII.2008r. Akurat w dniu gdy zniecierpliwiony długim oczekiwaniem załatwiłem umowę osobiście na Dzielnej. Co wcale nie było proste i wymagało mojej determinacji i wydzwaniania z telefonu salonowej panienki na numer BOA 5555 by uzyskać sukces.
W efekcie uzyskałem nowy, naprawdę szybki i czuły modem oraz duże powiększenie limitów nocnych transferów przy nieznacznie wyższych kosztach. Zmiany powinny wejść w życie 8.XII. Mam nadzieję, że bez dalszych przygód.
Data: 2008-12-04, 00:22
 
Temat: AnyData ADU-E100D zamienię na Axesstel MV140A lub ADU-530C ?
Forum: Internet Sferia - CDMA
Wiadomości: 1
Wyświetlono 1474

Sferia nowa oferta internetu

Ponizej przedstawiam "batalii ze sferia o obciecie transferu do rzeczywistej predkosci 3-4 kilobajtow/sek" ciag dalszy (temat opisany wczesniej - sferia obciela transfer do tej predkosci, nie wynika to ze zmiany warunkow technicznych):

Wlasnie otrzymalem odpowiedz na moje odwolanie (wyslane po moich interwencjach o odpowiedz i w sumie po 43!!!! dniach od wyslania mailem odwolania),:
- wciaz uznaja moja reklmacje za
- wciaz proponuja mi odejscie bez kosztow zerwania umowy
- wciaz proponuja mi zmiane pakietu TransferNIGHT
- dodatkowo (tego nie bylo w pierwszej odpowiedzi na reklamacje) proponuja mi zmiane pakietu na TransferGIGA

W sprawie platnosci - proponowalem obnizenie kosztu o o 96% (mam transfer ograniczony do maxymalnej wielkosci 78Kilobitow/sek, a oferta Sferii mowi o 2048kilobit/sek a wiec - ograniczono mi to do 4% ofertowanej wielkosci). Sferia nie przystala na to.
Sferia oczekuje ze wciaz bede placil pelna kwote abonamentu (dostalem jedynie 50% upustu za 1 miesiac).
Wyczerpany zostal proces reklamacyjny - pozostaje mi jedynie UKE lub sad powszechny.

Cale szczescie tydzien temu TPSA postawila kable na osiedlu - w ciagu 2 tygodni powinienem miec mozliwosc uruchomienia Neostrady.

Wiec:
- zgodnie z propozycja Sferii - rozwiaze umowe
- wystapie do UKE z prosba o mediacje - nie mam zamiaru placic pelnej kwoty za ten okres w ktorym sferia lamala umowe (ograniczajac mi transfer) i nie mam zamiaru tego odpuscic.

Pytanie do "Miecia" - ktory zna Sferie:
- czy mam szanse na to ze Sferia zwroci czesc kwoty za okres w ktorym ograniczono mi dostep do uslugi?

pozdrawiam i dzielcie sie swoimi perypetiami z tym samym problemem (jestem ciekaw)
Data: 2008-05-28, 11:49
 
Temat: Sferia nowa oferta internetu
Forum: Internet Sferia - CDMA
Wiadomości: 316
Wyświetlono 84519

Cyfrowy Polsat

Cytat:Pewnie że możesz zmienić na Familijny, na wyższy zawsze można zmienić. Niestety wiąże się to z podpisaniem nowej umowy na czas określony, stara umowa na pakiet MiniMax po prostu wygasa Zadzwoń do BOK i zamów sobie, aby Ci przysłali umowę na Familijny.


Oj nie wydaje mi się. Przez rok płacisz 37,90zł, a w 13 miesiącu, o ile wypowiesz pakiet Familijny już 19,90. Obowiązuje wciąż 36mc.
Cytat:obecnie jestem abonentem cp z pakietem mini max czy istnieje możliwość podwyższenia pakietu na familijny+sport, ewentualnie czy spowoduje to jakieś zmiany w umowie (okres trwania)? z góry dzieki za odpowiedź


Samo podwyższenie odbędzie się w dwóch etapach.
Etap 1: zmiana aktywnego pakietu na familijny - porozumienie tylko i wyłącznie na 12mc - nie ma znaczenia, że zostało 32mc do końca umowy - jeżeli masz jeszcze załóżmy 2 miesiące za darmo - wówczas dopłacasz różnicę czyli 37,90 - 19,90. Obowiązuje okres rozliczeniowy z pakietu Mini Max.
Etap 2: możliwy dopiero po minimum 7 dniach od poprzedniego - tu konieczny jest kontakt z infolinią - jedynie w taki sposób można dołączyć same kanały sportowe. Czekasz na pismo, podpisujesz, wysyłasz, płacisz i oglądasz Obowiązuje okres rozliczeniowy z pakietu Mini Max. Owe porozumienie zapewne również na rok czasu, chociaż są sytuacje, że klienci dopłacają co miesiąc 13,90 za pakiet sportowy bez podpisywania umowy.
Cytat:tak myślałem tylko problem w tym, że umowę na mini max podpisałem w grudniu i na razie obejmuje mnie jeszcze ten okres promocyjny 12 miesięcy, a cała umowa podpisana jest na 36 miesięcy z tego co słyszałem muszę chyba poczekać do końca okresu promocyjnego


Nie nie musisz - patrz wyżej.
Data: 16 kwi 2009, o 13:40
 
Temat: Cyfrowy Polsat
Forum: Cyfrowy Polsat
Wiadomości: 255
Wyświetlono 15937

Pobory i emerytura

d tygodnia obowiązują przepisy umożliwiające otrzymanie emerytury z ZUS bez rozwiązywania umowy o pracę. Osoba pobierająca emeryturę i pensję, rozwiązując umowę, może nie otrzymać gwarantowanej przez kodeks pracy odprawy. Eksperci twierdzą, że trzeba znowelizować prawo, żeby każdy emeryt miał gwarancję otrzymania odprawy.

Osoby, które zdecydują się na podstawie obowiązujących od 8 stycznia przepisów na wykonywanie pracy i równoczesne pobieranie emerytury z ZUS, mogą nie otrzymać odprawy emerytalnej. Może to być dla nich dotkliwa sankcja finansowa, bo odprawa wynosi tyle co miesięczna pensja. Tak stanowi

kodeks pracy. Najbardziej uderzy to w dobrze zarabiających

. Eksperci postulują zmiany w k.p., aby jednoznacznie przesądzić, kto ma prawo do odprawy.
Emeryt i pracownik

Pracownicy mogą jednocześnie otrzymywać emeryturę i pensję od pracodawcy, bez konieczności rozwiązywania umowy o pracę. Takie prawo obowiązuje dopiero od 8 stycznia. Ustawa z 21 listopada 2008 r. o emeryturach kapitałowych (Dz.U. z 2008 r. nr 228, poz. 1507) uchyliła art. 103 ust. 2a ustawy z 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń

Zgodnie z tym przepisem ZUS zawieszał wypłatę świadczenia emerytowi niezależnie od tego, ile dorabia, jeśli pracuje na rzecz pracodawcy, nie rozwiązawszy z nim wcześniej umowy o pracę. Likwidacja tego przepisu oznacza, że pracownicy mogą ubiegać się w ZUS o emeryturę, mimo że wciąż pracują. Jeśli ZUS im ją przyzna, otrzymają ją równolegle z pensją. Takie rozwiązanie dotyczy też osób, które obecnie mają już zawieszone prawo do emerytury, bo nie zwolniły się z pracy.

Pracujący emeryt może mieć jednak kłopot z otrzymaniem odprawy emerytalnej. Zgodnie z treścią art. 921 k.p. każdy pracownik niezależnie od zajmowanego stanowiska ma prawo do odprawy (emerytalnej lub rentowej) pod dwoma warunkami. Pierwszym z nich jest fakt spełnienia warunków do otrzymania renty z tytułu niezdolności do pracy lub emerytury. Drugi to rozwiązanie umowy o pracę w związku z przejściem na rentę lub emeryturę. Po ich spełnieniu pracownik otrzymuje odprawę wynoszącą co najmniej jedną miesięczną pensję. To gwarantuje kodeks pracy. Wyższa odprawa może być określona np. w układzie
zbiorowym pracy.
http://praca.gazetaprawna...erytalnych.html
Data: 2009-02-03, 19:49
 
Temat: Pobory i emerytura
Forum: Ustawodawstwo
Wyświetlono 229

Uwaga Kierowcy: nowy taryfikator mandatów

Cytat: Art. 38. Kierujący pojazdem jest obowiązany mieć przy sobie i okazywać na żądanie uprawnionego organu wymagane dla danego rodzaju pojazdu lub kierującego:

1) dokument stwierdzający uprawnienie do kierowania pojazdem,

2) dokument stwierdzający dopuszczenie pojazdu do ruchu,

3) dokument stwierdzający zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu lub stwierdzający opłacenie składki tego ubezpieczenia,

4) świadectwo kwalifikacji,

5) inne dokumenty, jeżeli obowiązek taki wynika z odrębnej ustawy.

Cytat:
W ustawie z dnia 20 czerwca 1997 r. — Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005 r. Nr 108, poz. 908, z późn. zm. wprowadza się następujące zmiany:

1) w art. 71 po ust. 5 dodaje się ust. 5a w brzmieniu:
„5a. W przypadku, gdy z dokumentu stwierdzającego dokonanie rejestracji pojazdu, o którym mowa w ust. 5, nie wynika prawo do używania pojazdu przez kierującego, osoba ta obowiązana jest posiadać przy sobie i okazywać na żądanie organu kontroli ruchu drogowego dokument potwierdzający to prawo.””

Mając na względzie powyższe, należy wyraźnie podkreślić, że dodatkowy dokument potwierdzający prawo do używania pojazdu ma zastosowanie wyłącznie w stosunku do pojazdów z zagranicznymi tablicami rejestracyjnymi i odnosi się wyłącznie do tych kierowców, którzy prowadzą taki pojazd, a jednocześnie nie są ujęci w dokumencie rejestracyjnym.

Brak dodatkowego dokumentu o którym mowa powyżej jest traktowany przez Policję jako wykroczenie z art. 95 kodeksu wykroczeń (prowadzenie pojazdu po drodze publicznej bez wymaganych dokumentów).

Osoba dopuszczająca się popełnienia ww. czynu są powinna liczyć się z nałożeniem mandatu karnego w wysokości 50 zł . Niezależnie od tego pojazd może być usunięty z drogi na koszt właściciela zgodnie z art. 130 a ust. 2 pkt b, jeżeli nie ma możliwości zabezpieczenia go w inny sposób. W uzasadnionych przypadkach Policja o dokonanych ustaleniach informuje Urząd Celny.

Należy również stwierdzić, iż nie został określony wzór dokumentu o którym mowa w art. 71 ust. 5a jak również jego forma. Dla uniknięcia wątpliwości co do autentyczności dokumentu, postulujemy, aby był to dokument urzędowy lub z podpisem poświadczonym urzędowo.

źródło: www.policja.pl

Data: 16:27, 30 Lis '08
 
Temat: Uwaga Kierowcy: nowy taryfikator mandatów
Forum: Polska i Polacy
Wiadomości: 17
Wyświetlono 1018

co od 1 stycznia 2009?

dzwonilem na powyzszy nr, poki co oferuja jedynie 20% przy 3 uslugach, nawet bez zmiany zdaje sie fakturowania, przedluzenie umowy po prostu, jakies 20zl wiecej niz obecnie place, korzysci - net z 4 na 10, w tv cyfrowej kilka kanalow wiecej - w koncu ale kino znow bym mial, telefon bez zmian... - martwi mnie jedynie 50zl instalacja dekodera tv, mozna samemu to zrobic, bez kosztow ?
Data: 06-01-2009, 01:10
 
Temat: co od 1 stycznia 2009?
Forum: O chello
Wiadomości: 58
Wyświetlono 8161

Pomyłka agenta...

Cytat: Problem kolegi z innego forum:

Wykupiłem polisę OC na cały rok zapłaciłem całość gotówką agentowi przy podpisaniu umowy a teraz po pól roku przysłali mi do zapłaty rzekomo źle naliczył agent dając mi 60% a powinien mniej.Moje pytanie czy mają prawo obciążyć mnie kosztami skoro zawinił ich pracownik a umowa jest inna



Należy pamiętać o dyspozycji art. Art. 154. § 1. K.p.a, który mówi, że: ,,Decyzja ostateczna, na mocy której żadna ze stron nie nabyła prawa, może być w każdym czasie uchylona lub zmieniona przez organ administracji publicznej, który ją wydał, lub przez organ wyższego stopnia, jeżeli przemawia za tym interes społeczny lub słuszny interes strony."

Art. 155. K.p.a wskazuje jednak, że: Decyzja ostateczna, na mocy której strona nabyła prawo, może być w każdym czasie za zgodą strony uchylona lub zmieniona przez organ administracji publicznej, który ją wydał, lub przez organ wyższego stopnia, jeżeli przepisy szczególne nie sprzeciwiają się uchyleniu lub zmianie takiej decyzji i przemawia za tym interes społeczny lub słuszny interes strony; przepis art. 154 § 2 stosuje się odpowiednio.

pamiętając jednak o sytuacjach kiedy organ stwierdza nieważność decyzji:

Art. 156. § 1. Organ administracji publicznej stwierdza nieważność decyzji, która:

1) wydana została z naruszeniem przepisów o właściwości,

2) wydana została bez podstawy prawnej lub z rażącym naruszeniem prawa,

3) dotyczy sprawy już poprzednio rozstrzygniętej inną decyzją ostateczną,

4) została skierowana do osoby nie będącej stroną w sprawie,

5) była niewykonalna w dniu jej wydania i jej niewykonalność ma charakter trwały,

6) w razie jej wykonania wywołałaby czyn zagrożony karą,

7) zawiera wadę powodującą jej nieważność z mocy prawa.

Art. 155 kpa stanowi o możliwości zmiany decyzji ostatecznej, na mocy której strona nabyła prawo, jeśli przepisy szczególne nie sprzeciwiają się uchyleniu lub zmianie i przemawia za tym słuszny interes strony lub interes społeczny.

Czyli - według mnie, jeżeli nie miałeś prawa do dysponowania zniżką 60%, która ci po prostu z racji przepisów nie przysługiwała, to w momencie pójścia na udry z ubezpieczalnią jesteś na przegranej pozycji, szkoda twego czasu i nerwów, ale jak chcesz to możesz próbować. Pozdrawiam
Data: Czw Mar 26, 2009 14:39
 
Temat: Pomyłka agenta...
Forum: Ubezpieczenia, porady prawne
Wiadomości: 2
Wyświetlono 154

UMOWA - WAŻNE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! CZYTAJCIE KONIECZNIE !

Co do EBEJOT to owszem oni maja bardzo jasne umowy i znacznie mniej niekorzystne dla klienta. wiem bo czytalem ich umowe dla porownania. Niestety w Mak Dom jak na razie nie chca sie zgadzac na calkowicie zdroworozsadkowe zmiany w umowach...
Data: Sro Paź 25, 2006 11:27 am
 
Temat: UMOWA - WAŻNE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! CZYTAJCIE KONIECZNIE !
Forum: Forum ogólne
Wiadomości: 76
Wyświetlono 31612

Nowy minister edukacji

Cytat: Nie matura lecz chęć szera
Zrobi z Ciebie... GAstarbeitera


z maturą u Giertycha pewnie tak będzie...
co do zmiany zasad, to pozostawię bez komentarza. równie to trafne posunięcie jak zmiana warunków umowy bez zgody jednej ze stron...
Data: Pon Lip 17, 2006 4:59 pm
 
Temat: Nowy minister edukacji
Forum: Polityka
Wiadomości: 436
Wyświetlono 16876

Przedłużenie umowy w iPlusie

Cytat: Wszystkie zmiany taryf wchodzą w życie od nowego cyklu rozliczeniowego.

Oraz jak się podpisało w wyprzedzeniem nową umowę przedłużeniową, to zwiększenie limitu następuje chyba dopiero po zakończeniu się starej umowy
Data: 2009-01-02, 11:31
 
Temat: Przedłużenie umowy w iPlusie
Forum: Co wybrać - usługi operatorów GSM
Wiadomości: 98
Wyświetlono 6703

nowelizacja!!!

art. 144 ust. 1 otrzymuje brzmienie:
?1. Zakazuje się zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty,
na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy, chyba że zamawiający
przewidział możliwość dokonania takiej zmiany w ogłoszeniu o zamówieniu
lub w specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz określił
warunki takiej zmiany."

jak rozumiecie Panstwo interpretacje tegoz zapisu??
Data: Czw Paź 02, 2008 12:45
 
Temat: nowelizacja!!!
Forum: Prawo Zamówień Publicznych
Wiadomości: 5
Wyświetlono 796

Czarna lista deweloperów

Czarna lista deweloperów

Allcon Osiedla, Ekolan, Invest Komfort, Panorama, Polservice Zakład Budowlany, Przedsiębiorstwo Budowlane Górski, Przedsiębiorstwo Budowlane Margo to pomorskie firmy deweloperskie, które znalazły się na czarnej liści deweloperów opublikowanej wczoraj przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Lista jest rezultatem zakończonej w zeszłym miesiącu kontroli. Urząd przeanalizował 500 wzorców umownych stosowanych przez 199 deweloperów w całym kraju i stwierdził liczne nieprawidłowości. W efekcie kontroli wszczęto 38 postępowań administracyjnych, 50 deweloperów wezwano do dobrowolnej zmiany praktyk, wobec 8 wystąpiono z pozwami do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W dalszej kolejności prezes urzędu będzie nakładał kary w wysokości do 10 proc. ich ubiegłorocznego przychodu.

Część deweloperów wezwano do dobrowolnego zaniechania stosowania kwestionowanych klauzul w umowach. Wśród nich znalazły się wymienione firmy z Pomorza.
- Pomorskie firmy w większości w swoich umowach nie stosowały zapisów, które były wprost sprzeczne z obowiązującym prawem, ale pojawiały się klauzule budzące wątpliwości - tłumaczy Roman Jarząbek, dyrektor gdańskiej delegatury UOKiK.

Deweloperzy o wątpliwości UOKiK zostali poinformowani w marcu tego roku.
- Ponieważ zadeklarowali chęć zmian, teraz należy dać im odpowiedni czas na dostosowanie się - wyjaśnia Jarząbek.
Przedsiębiorstwom UOKiK wyznaczył termin wywiązania się z deklaracji.
- W połowie sierpnia dowiemy się, czy firmy zastosowały się do naszych zaleceń. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości wystąpimy do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o uznanie kwestionowanych klauzul za niedozwolone lub rozpoczniemy postępowanie administracyjne - zapewnia Jarząbek.

O co oskarżano najczęściej deweloperów? Najczęściej o podnoszenie cen mieszkań w trakcie budowy, zrywanie umów, jeśli klient nie zgodzi się na podwyżkę lub spóźni się z ratą, naliczanie zbyt wysokich odsetek za opóźnienia w płatnościach, przesuwanie terminów zakończenia budowy czy uchylanie się od odpowiedzialności za powstałe wady.

Interesy klientów deweloperów ma w przyszłości chronić ustawa o ochronie nabywcy, nad którą pracuje resort budownictwa. Zgodnie z projektem, sprzedający mieszkania i ich klienci m.in. będą mieli obowiązek zawierania przedwstępnych umów w formie aktu notarialnego. Kupujący będzie mógł odstąpić od umowy w ciągu 30 dni, jeżeli deweloper nie przedstawi prospektu informacyjnego lub realizacja inwestycji opóźni się o 1 rok.

Źródło: Dziennik Bałtycki 2007-07-26

czytaj więcej:

RAPORT Z KONTROLI WZORCÓW UMOWNYCH STOSOWANYCH W UMOWACH DEWELOPERSKICH
Data: Czw Lip 26, 2007 13:56
 
Temat: Czarna lista deweloperów
Forum: Gorące tematy
Wyświetlono 764

Urządzenia mobilne

Musisz podac pelne dane z adresem, nr tel oraz haslem abonenckim. Moje wyglada mniej wiecej podobnie, zostawilem miejsce, gdzie powolam sie na decyzje UKE

Nie musisz podawać nr telefonu gdyż podajesz nr umowy jaką podpisywałeś

Generalnie wszystko to są zmiany kosmetyczne i nie wpływają na wartość i ważność pisma.
Data: 2007-03-22, 14:43
 
Temat: Urządzenia mobilne
Forum: Urządzenia mobilne
Wiadomości: 87
Wyświetlono 7663

Sąsiedzi z Budynku G

Witam,
Ja nie jestem zaskoczona ani sie nie dziwie,tylko dlaczego płace inna kwotę niż znajoma ,która ma to obliczane tym samym sposobem też ma napisane ze wskaznik obliczany przez GUS ma wiekszy metraz i ma do zaplacenia tylko kila set zlotych a ja kilka tysiec.To mnie dziwi.

"Angi26 napisał:
Witam ja nie panikuje i nie mówie że terminy nie były do wyboru bo były tylko ta cisza mnie przerazala do dnia dzisiejszego.Spotkania aranzacyjne beda w pierwszym tygodniu wrzesnia pozniej tydzien na poprawki i klucze Tylko jedna rzecz mnie zaskoczyla w umowie na 2 stronie jest taki podpunkt paragraf 1 (11)"wskaźnik waloryzacji:należy przez to rozumieć głoszony przez Główny Urząd Statystyczny wskaźnik zmiany ceny robót budowlano montażowych i obiektów budowlanych dla budynków wielomieszkaniowych PKOB 1122,o ile ma on wartość :dodatnią"dowiedzialam sie że będe musiła dopłacić pieniądze(moje niedoczytanie umowy) i to nie taka małą sumkę(mozna by juz za to coś kupić do mieszkanka ),ja już nie mam głowy i tak jest tyle wydatków jak notariusz, księgi wieczyste ,skarbona i jeszcze to!!!no ale tak to jest jak sie samemu podpisuje umowę bez notariusza teraz juz takiego błędu nie popełnie.Na dniach do wszystkich będą wysyłane listy z całkowitymi wyliczeniami.3majcie się mocno

Przypuszczam, że tzw. klauzula waloryzacyjna została wpisana do rejestru klauzul zabronionych.

Polecam http://forum-gdansk.mojeosiedle.pl/viewtopic.php?p=132970

Jeśli tak jest to z mocy prawa zapis taki w umowie jest nieważny. Radzę to jednak skonsultować z Gdańskim UOKiK. Tu pojawia się drobny problem gdyż developer może "z innych" przyczyny wypowiedzieć umowę (a na to jeszcze bata nie ma). Przemyślcie to jest jednak sie o co bić.

Tak samo zapis o tym ,że developer nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienie z winy osób trzecich jest niedozwolony. To tak w kontekście firmy, która zawsze dotrzymuje terminów.
Data: Sro Sie 29, 2007 9:29
 
Temat: Sąsiedzi z Budynku G
Forum: Zakoniczyn - moje miejsce
Wiadomości: 309
Wyświetlono 54592

Polskie kanały FTA/CI

Także czekam na Boomerang w Cyfrze+, to jest jeden z tych kanałów (oprócz BBC Knowledge oraz BBC Entertainment) którego mi właśnie brakuje po zerwaniu umowy z CP. A jakby nie patrzeć zdecydowanie większe szanse są właśnie na Boomerang w C+ aniżeli na kanały BBC. Ktoś zapowiadał jakieś większe zmiany w C+ na Maj, zobaczymy może akurat Boomerang się wtedy pojawi, oby.
Data: 25 kwi 2009, o 12:54
 
Temat: Polskie kanały FTA/CI
Forum: Polskie kanały FTA/CI
Wiadomości: 442
Wyświetlono 22649

Stare licencje na przesył danych

Cytat: Na szczęście można w przypadku zmiany regulaminu zerwać umowę.


Regulaminu o swiadczenie uslug telekomunikacyjnych a nie promocji daje mozliwosc zerwania umowy

Ponadto z wlasnego przykladu znam przypadek w Erze, ze zmienili regulamin promocji bez podania nowej daty rozpoczecia obowiazywania - chodzi o Omnix Max. Wczesniej bylo po przekorczeniu 6 gr/50 kB, a teraz jest 10 gr za paczke. Zorientowalem sie dopiero po zobaczeniu billingu...
Data: 2008-07-12, 14:23
 
Temat: Stare licencje na przesył danych
Forum: Internet komórkowy - Pozostałe zagadnienia
Wiadomości: 19
Wyświetlono 1261

Pogaduchy

LoneWolf zerka, tylko czasu zbyt mało. Dzięki Sand za pozdrowienia.

Co do płotu - znów krótko - Jest uchwała, którą podsialiśmy kilka lat temu na budowę płotu z 4 stron. Na to od wielu lat zbieraliśmy pieniądze.

Zarząd dwuosobowo złamał prawo nie realizując jej w sierpniu 2007 (podpisał umowy na realizację płotu z 3 stron!). Nadal robi wszystko aby płotu nie było z czterech stron (ale o tym pewnie Olka_C Ci dokładniej napisze w skrócie).

Projekt jest możliwy do realizacji od jakiegoś czasu (miesiąc czy dwa tu też prosimy Olkę o info). "Architektonicznie" nie jest to żaden problem. Jest torpedowany z "uporem maniaka" przez dwie osoby z zarządu i wspierana jest ta blokada przez Actum (ale to w mojej ocenie inna bajka - firma robi wszystko aby ich zarząd nie wyrzucił, ci z kolei to wykorzystują.

Podejrzenia padają (z dokumentów wynika, że są w pełni uzasadnione) na stronę finansową inwestycji. Podsiane przez zarząd dokumenty z sierpnia od strony finansowej w wielu elementach są delikatnie mówiąc "nieuprawnione" (np. postawienie kolejnego "leżącego policjanta" na ok 5000 zł!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!). Jest takich kwiatków kilka w tych papierach. Tu Ciamek sporo posprawdzał i on mógłby coś więcej napisać o tym, że zarząd zrezygnował wcześniej z tańszej propozycji budowy ogrodzenia właśnie z czterech stron (sic!). Ciamek - napisz Sandowi proszę wiesz lepiej co i jak w tym temacie.

Dodatkowego smaczku dodaje sprawa (skonsultowane z prawnikiem) "zniknięcia" ok. 25 000 zł z inwestycji - ekwiwalentu pieniężnego za część płotu, która została wykonana za darmo przez PolService.

Te i wiele innych spraw doprowadziło do zebrania w sierpniu, którego za wszelką cenę nie chciał zarząd (miał być odwołany). W rezultacie matactw zarządu (m.in. celowa dezinformacja mieszkańców i jak pisałeś "ładne uśmiechy", czy też zmiany terminów zebrania itd.) i nieobecności wielu osób (wakacje) zebranie skończyło się tak jak się skończyło czyli niczym.

no, to tak w skrócie. Szczegóły były omawiane na forum w poszczególnych tematach, które Ci podałem. Dodatkowo jest sprawa zieleni, niegospodarności w zakupach "na osiedle", lekceważenia potrzeb wspólnoty czy celowych zaniechań zarządu w działaniach na wspólnocie.
Data: Wto Paź 30, 2007 18:55
 
Temat: Pogaduchy
Forum: Pogaduchy
Wiadomości: 304
Wyświetlono 7392

Upadłość konsumencka

No to się wycfanili cfaniaki jedne... Wcześniej jak ktoś był niewypłacalny to była wina banku, żę dała takiej osobie kredyt, a teraz po prostu zabiorą Ci majątek. Nie mówiąc już o tym, że (czytałem to na jakieś mało popularnej stronie) bank jak daje Ci pożyczkę w umowie ma punkt, w którym pisze, że zastrzegają sobie prawo do zmiany treści umowy bez wiedzy klienta(!). Złodziejstwo to złodziejstwo i tyle...
Data: 14:56, 27 Gru '08
 
Temat: Upadłość konsumencka
Forum: Wiadomości
Wiadomości: 4
Wyświetlono 460

nowelizacja!!!

Cytat: jak rozumiecie Panstwo interpretacje tegoz zapisu??



Po prostu w ogłoszeniu o zamówieniu i w SIWZ musisz okreslic czy i na jakich zasadach dopuszczasz modyfikacje treści umowy. Np wprowadzasz zapis, ze istnieje mozliwosc zmiany treści umowy jeśli nastapily okolicznosci których nie dalo sie przewidziec na etapie zawarcia umowy lub zmiany te sa korzystne dla zamawiajacego.
Data: Czw Paź 02, 2008 14:26
 
Temat: nowelizacja!!!
Forum: Prawo Zamówień Publicznych
Wiadomości: 5
Wyświetlono 796

zmiana umowy

art. 140 ust. 2 - w szczegolnie uzasadnionych przypadkach dopuszcalna jest zmiana sposobu spelnienia swiadczenia przed zawarciem umowy na skutek okolicznosci ktrych nie mozna bylo przewidziec w chwili wyboru najkorzystniejszej oferty lub zmiany te sa korzystne dla zamawiajacego a wykonawca wyrazi na nie zgode.

Wiec jesli Wykonawca bedzie laskawy sie zgodzic - czemu nie?
Data: Czw Paź 02, 2008 14:45
 
Temat: zmiana umowy
Forum: Realizacja zamówień publicznych
Wiadomości: 2
Wyświetlono 565

HUTMEN [HTM] część II

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 31 / 2007
Data sporządzenia: 2007-03-23
Skrócona nazwa emitenta
HUTMEN
Temat
Rejestracja podwyższenia kapitału zakładowego.
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

Treść raportu:
Zarząd HUTMEN S.A. informuje, że w dniu dzisiejszym, do Spółki wpłynęło postanowienie Sądu Rejonowego dla Wrocławia - Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego dotyczące dokonania, w dniu 19 marca 2007 r., rejestracji 17.064.180 akcji zwykłych na okaziciela serii D. W związku z powyższym, dokonano rejestracji zmian w rejestrze HUTMEN S.A., prowadzonym pod numerem KRS 0000036660 dotyczących: zmiany § 8 Statutu Spółki, zmiany wysokości kapitału zakładowego z kwoty 85.320.900 złotych na kwotę 255.962.700 złotych, zmiany ilości wszystkich akcji wyemitowanych przez Spółkę z liczby 8.532.090 sztuk na 25.596.270 sztuk.
Ogólna liczba głosów na Walnych Zgromadzeniach Hutmen S.A., wynikająca ze wszystkich wyemitowanych akcji, po zarejestrowaniu zmiany wysokości kapitału zakładowego, wynosi 25.596.270 głosów.

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 30 / 2007
Data sporządzenia: 2007-03-23
Skrócona nazwa emitenta
HUTMEN
Temat
Zawarcie znaczącej umowy
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

Treść raportu:
Zarząd Hutmen S.A. informuje, iż do spółki wpłynęła wielostronnie podpisana umowa z Bankiem ABN AMRO Bank (Polska) S.A., na mocy której Bank udzielił poniższym podmiotom odnawialnego kredytu w rachunku bieżącym w kwocie:
- Hutmen S.A. – limit 5.000.000 PLN
- Huta Metali Nieżelaznych "Szopienice" S.A. – limit 20.000.000 PLN
- Walcownia Metali "Dziedzice" S.A. – limit 25.000.000 PLN.
Łączny limit kredytowy nie może przekroczyć kwoty 45.000.000 PLN.

Huta Metali Nieżelaznych "Szopienice" S.A. i Walcownia Metali "Dziedzice" S.A. są podmiotami zależnymi od Hutmen S.A.

Zabezpieczeniem kredytu udzielonego Hutmen S.A. jest:
a) cesja należności od kontrahentów o wartości nie niższej niż 5.000.000 PLN,
b) przewłaszczenie środków trwałych, zaakceptowanych przez Bank, o wartości księgowej nie niższej niż 6.000.000 PLN

Oprocentowanie kredytu: WIBOR Y/N + marża Banku

Kryterium uznania umowy za znaczącą jest fakt, że łączna wartość udzielonych kredytów przekracza 10% kapitałów własnych Hutmen S.A.
Data: 2007-03-23, 17:39
 
Temat: HUTMEN [HTM] część II
Forum: Akcje
Wiadomości: 2008
Wyświetlono 194440

Pilne-potrzebna pomoc z zakresu prawa pracy/spraw kadrowych

Cytat: czy przejście na pół etatu to bedziesz miała połowę minimalnej czy minimalną bo napisałaś za minimalną pensję więc dane są niedokładne

Cytat: przy zmianie etatu powinnaś dostać aneks o zmianie warunków pracy dotyczących zmiany etatu;


Rozumiem, że wtakim przypadku jedynie aneks do umowy jest potrzebny, żadnego wypowiedzenia podpisywać nie trzeba
Data: 2008-12-03, 08:38
 
Temat: Pilne-potrzebna pomoc z zakresu prawa pracy/spraw kadrowych
Forum: Gadu gadu
Wiadomości: 8
Wyświetlono 205

[Era] Przedłużenie umowy

Ja mogę w 100% potwierdzić to co już pisałem wcześniej, w ofercie bez telefonu czas umowy liczy się od momentu wejścia na konto nowej taryfy(nie ma znaczenia kiedy się kończy stara umowa) a przy ofercie z telefonem jest jak było wcześniej, czyli umowa leci od momentu wygaśnięcia starej a nie od momentu zawarcia aneksu.

Zmiany są od niedawna więc być może dlatego takie rozbieżności.
Data: 2009-04-21, 00:42
 
Temat: [Era] Przedłużenie umowy
Forum: Oferta abonamentowa
Wiadomości: 4596
Wyświetlono 610918

Połączenia regionalne i aglomeracyjne

Zmiany właścicielskie nie wyszły na dobre pasażerskiej spółce PKP Przewozy Regionalne. Firma, którą w grudniu 2008 r. przejęły od PKP samorządy wojewódzkie, w 2008 r. poniosła stratę. - Według wstępnych danych strata wynosi 100 mln zł - poinformował Jerzy Kriger, przewodniczący rady nadzorczej spółki. Tymczasem w 2007 r. spółka zakończyła wynikiem zerowym.

Co się stało? - Jest to efekt przekazania przez spółkę do PKP Intercity pociągów pospiesznych oraz spadku przewozów odnotowanych w grudniu - tłumaczy Kriger. Według niego już w tym roku spółka powinna odnotować lepsze wyniki, a to dlatego, że samorządy zgodziły się zwiększyć dofinansowanie działalności spółki o 12 proc. wobec blisko 570 mln zł wypłaconych przez nie rok temu.

Jednak do wczoraj zarządowi PKP PR udało się podpisać umowy tylko z pięcioma z 15 województw, w których operują (Mazowsze ma własną kolej). Umowy podpisały już: śląskie (przekaże PKP PR 100 mln zł), podlaskie (15,5 mln zł), wielkopolskie (42,3 mln zł), zachodniopomorskie (25,1 mln zł) oraz lubuskie (12,2 mln zł).

PKP PR do tych pięciu kontraktów dodają jeszcze umowę z województwem kujawsko-pomorskim na kwotę 33,5 mln zł. Jednak zarząd spółki pasażerskiej nie kryje, że domaga sie od tego samorządu zwiększenia dotacji aż o 13 mln zł, tłumacząc to wyższymi kosztami obsługi połączeń. Tyle że przedstawiciele kujawsko-pomorskiego nie zamierzają dokładać ani grosza ponad to, co wynegocjowali rok temu w ramach trzyletniego kontraktu. - To może być gorączkowe poszukiwanie źródeł pokrycia straty przez PKP PR - sugeruje Bartosz Nowacki, członek zarządy województwa kujawsko-pomorskiego.

Eksperci nie mają wątpliwości. Ich zdaniem sytuacja firmy jest tragiczna. - Spółce grozi utrata płynności finansowej, chyba że będzie odraczać platności za dostęp do infrastruktury. Inaczej już w marcu mogą pojawiać się nawet problemy z wypłatami pensji - mówi Adrian Furgalski, dyrektor Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.

Przedstawiciele PKP PR zaprzeczają. - Nie mamy problemów z płynnością finansową. Nawet jeżeli nie uda nam się podpisać wszystkich kontraktów, to nie zapominajmy, że do kasy spółki wpływają na bieżąco środki pozyskiwane ze sprzedaży biletów - uspokaja Michał Lipiński z biura prasowego PKP Przewozy Regionalne.

Tyle tylko, że tych środków do tej pory ledwie starczyło na finansowanie kosztów bieżącej działalności. To dlatego konieczne okazały się dotacje z samorządów.

(źródło: Cezary Pytlos, Dziennik, 19 lutego 2009)

http://www.rynek-kolejowy.pl/10793/PKP% ... j%253F.htm
Data: 19 Lut 2009, 14:51
 
Temat: Połączenia regionalne i aglomeracyjne
Forum: Połączenia regionalne i aglomeracyjne
Wyświetlono 92

Kontrola UOKIK

Sprzedawca dla klienta końcowego MUSI podawać cene brutto. Cena brutto z umowy jest ostateczna a nie netto.
Niedopuszczalne też jest (choć nie wiem czy do wybronienia od strony klienta) dawanie jakiejkolwiek furtki do zmiany ceny.
Data: Sro Cze 11, 2008 1:59 pm
 
Temat: Kontrola UOKIK
Forum: MakDom
Wiadomości: 14
Wyświetlono 1758

Brak informacji o limicie

Cytat: wiec na jakiej podstawie mogą zacząc ciąć


Przeczytaj regulamin świadczenia usług telekomunikacyjnych i zobacz ile razy w umowie odwołują się do tego regulaminu. Mogą ciąć, mało tego, mogą nawet w trakcie trwania umowy zmienić regulamin jak im się podoba. Oczywiście w przypadku zmiany regulaminu masz prawo wypowiedzieć umowę nie płacąc kary.
Data: 2009-04-07, 15:13
 
Temat: Brak informacji o limicie
Forum: Internet Orange Freedom PRO - CDMA
Wiadomości: 27
Wyświetlono 928

koszty uzyskania

Mam ten sam problem. Co miesiąc muszę poprawiać ręcznie wysokość kosztów na liście płac.
Jednak w umowie o pracę zaznacza się, że jest to uczeń np. I klasy - czy może więc program na tej podstawie mógłby pobierać wynagrodzenie uczniów z aktualnych parametrów, które co kwartał są aktualizowane automatycznie i nie trzeba by wtedy co kwartał robić zmiany umowy o pracę ucznia.
Data: Pią, 30 Wrzesień 2005 7:56
 
Temat: koszty uzyskania
Forum: R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO
Wiadomości: 3
Wyświetlono 352

wydruki "hurtowe"

W zakładzie wszyscy dostają podwyżki - czy jest mozliwość wydrukowania wszystkim hurtem zmiany umowy o pracę bez wchodzenia w każdą osobę? Przydałaby się również możliwość zmiany angażu hurtem "od działu do działu" - procentowo lub kwotowo. To w kontekście podwyżek w służbie zdrowia;)
Data: Czw, 29 Czerwiec 2006 13:31
 
Temat: wydruki "hurtowe"
Forum: R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO
Wyświetlono 640

udział w lokalu a wynajęcie go (proszę o pomoc)

Dziękuje za odpowiedz. Mam jeszcze jedno pytanie. Jeżeli nie mogę porozumieć się w kwesji umowy czy kożyści finansowych ani z rodziną ani z najemcą, powinnam się zgłosić do radcy prawnego by wystosunkował wobec najemcy pismo czy kierować się od razu do sądu?

I jeszcze mam jedno pytanko. Czy muszę się podporządkować kwocie jaka jest ustalona w obecnej umowie? Czy mogę domagać się innej kwoty i zmiany niektórych warunków umowy?
Data: 2009-02-05, 19:25
 
Temat: udział w lokalu a wynajęcie go (proszę o pomoc)
Forum: Porady Prawne
Wiadomości: 3
Wyświetlono 232